У Києві відкриють меморіальний барельєф Симону Петлюрі
Меморіальний барельєф, який планують відкрити 21 січня, стане першим увіковіченням пам'яті українського державотворця в Києві
До теми
У Києві відкриють меморіальний барельєф видатному українському державному, військовому і політичному діячеві, Головному отаману військ і флоту Української народної республіки, голові Директорії УНР Симону Петлюрі. Про це повідомляє Український інститут національної пам'яті.
Пам'ять видатного українця вшанують установкою меморіальної дошки на фасаді будинку на вул. Петлюри, 2/4. Станеться це 21 січня в 12:00.
Автором барельєфу є скульптор Василь Маркуш.
«Відкриття пам'ятного барельєфа Симону Петлюрі на вулиці його імені - ще один важливий крок на шляху увічнення одного з видатних діячів Української революції 1917-1921 років. Але не достатній. В рамках святкування столітнього ювілею революції в столиці України має з'явитися пам'ятник головному отаману і Голові Директорії УНР Симону Петлюрі. Адже його ім'я поряд з іменами Мазепи та Бандери) стало одним із символів боротьби українців за свободу», - зазначив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.
У цьому році виповнюється 140 років з дня народження Симона Петлюри. Зауважимо, що на початку 2018 року з'явилася інформація про те, що в рамках відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років в Києві може з'явитися пам'ятник Симону Петлюрі та іншим діячам УНР. Меморіальний барельєф, який планують відкрити 21 січня, стане першим увіковічненням пам'яті українського державотворця в столиці України.
Наразі в Україні є два пам'ятники Симону Петлюрі - у Вінниці (відкритий у жовтні 2017 року), та в Тернополі (відкритий у серпні 2018 року).
Нагадаємо, що Симон Петлюра – видатний український військовий і політичний діяч, який в листопаді 1918 року став Головним отаманом військ і флоту Української народної республіки.
В травні 1919 року Симон Петлюра став головою Директорії Української народної республіки.
Український військовий відомий низкою реформ, якими він домігся формування армії і протистояння Червоній Армії, яка намагалася підкорити собі Україну. Під час війни з Польщею перемогти не вдалося. Після цієї поразки Петлюра емігрував. У жовтні 1924 року він оселився в Парижі, де і продовжував виконувати обов'язки голови Директорії УНР і Головного отамана військ і флоту УНР. У травні 1926 року в Парижі Петлюру вбили.