У Криму зупинено діяльність 142 об’єктів дитячих оздоровчих установ
Фахівці територіального управління Держгірпромнагляду в АР Крим і м. Севастополі перевірили 88 закладів масового відпочинку, оздоровлення та лікування дітей, розташованих на території Криму. У підсумку проведених перевірок зупинено 142 об'єкти. До адміністративної відповідальності притягнуто 42 особи, 22 з яких – перші керівники закладів.
Про це повідомили в Територіальному управлінні Держгірпромнагляду по Автономній Республіці Крим та м. Севастополю.
Зокрема, у ході перевірок виявили 723 порушення. Найчастотніші з них:
- не проводять експертних обстежень будівель та споруд, з їх подальшою паспортизацією;
- не проводять щорічних (осінніх та весняних) технічних оглядів будівель і споруд;
- не проводять робіт з поточного ремонту будівель;
- не проводять вчасно ремонтних робіт з укріплення пошкоджених конструкцій будівель і споруд.
У зв'язку з виявленням порушень, що створюють загрозу життю і здоров'ю людей, винесено 22 розпорядження про заборону (обмеження) робіт, експлуатації ділянок, виробничих об'єктів, будинків, споруд.
У повідомленні зазначено, що дві оздоровчі установи не допустили інспекторів Держгірпромнагляду для проведення перевірок. Це Центр «Алупкінський» Міністерства оборони України та Дитячий оздоровчий табір ім. Казакевича (м. Євпаторія).
Нагадаємо, 30 травня 2013 року в дитячому протитуберкульозному санаторії «Юність», що входить до системи МОЗ України, сталося руйнування конструкції балкона третього поверху, на якому було четверо дітей. Серйозно травмовані дві дівчинки зі Львова, і одна з них – 10-річна – від травм померла в реанімації Лівадійської лікарні. 6 червня її поховали у Львові.
Спальний корпус санаторію, в якому сталася трагедія, був збудований 1906 року. Через аварійний стан санаторій був у чорному списку Міністерства курортів Криму.
Мама загиблої дівчинки звинувачує адміністрацію санаторію.
Правоохоронці затримали заступників головного лікаря з економічних питань та з охорони праці санаторію. Згодом суд відпустив одного з них під заставу. До головного лікаря санаторію через стан його здоров'я застосують запобіжний захід, не пов'язаний з утриманням під вартою.
Родині львів’янки Діани Сідельник влада Львівщини пообіцяла видати одноразову матеріальну допомогу розміром 10 тис. грн. Загалом за останні 12 років у санаторії «Юність» загинули 4 дитини.
Детальніше про отримання путівки читайте у журналістському розслідуванні «Смертельна путівка десятирічної львів’янки».