У Латвії за підтримку бойовиків на Донбасі каратимуть тюрмою

СвітРоман Ганкевич, 28 липня 20172030
У Латвії за підтримку бойовиків на Донбасі каратимуть тюрмою
фото Reuters
Поправки до кримінального законодавства Латвії обумовлені вимогами нової директиви Європарламенту про боротьбу з тероризмом

Жителям Латвії, що співчувають сепаратистам Донбасу, може загрожувати п'ять років позбавлення волі. Про це повідомляє ВВС Україна.

Як зазначається, уряд Латвії схвалив поправки, згідно з якими під заборону потрапляє не тільки участь у терористичній діяльності, пособництво тероризму або заклики до нього, а й прославляння тероризму. Водночас, те, що відбувається на сході України, латвійські правоохоронні органи іноді класифікують як тероризм.

Необхідність внесення поправок до кримінального законодавства Латвії, згідно з міністерством юстиції, обумовлена вимогами нової директиви Європейського парламенту про боротьбу з тероризмом. Поправки не можуть бути відкинуті на національному рівні (їм ще належить обговорення в парламенті): європейські директиви є обов'язковими для країн Євросоюзу.

А прийняття цієї директиви в ЄС, в свою чергу, обумовлено «новими загрозами», в тому числі активізацією терористів-одинаків і тих людей, які повертаються до ЄС із зон конфлікту.

Згідно з текстом директиви та інструкції її початкового варіанту, європейські політики хочуть мати важелі для боротьби як із цими людьми, так і з поширюваною в інтернеті пропагандою - тобто прославлянням тероризму.

Нагадаємо, у Фінляндії набув чинності закон про внесення змін до законів про територіальне спостереження і кримінальне законодавство щодо військових без розпізнавальних знаків. Завдяки нововведенням, фінська влада зможе діяти більш ефективно в тих випадках, коли безпеці в країні загрожує група військових без розпізнавальних знаків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук