У Луцьку розпочався суд над прикордонником-вбивцею
5 серпня у військовій прокуратурі Луцького гарнізону почався судовий процес у кримінальній справі начальника відділу прикордонної застави «Дольськ» Луцького прикордонного загону майора Віталія Лисюк.
Про це повідомила військова прокуратура Луцького гарнізону.
Судове слідство проводить колегія у складі судді військового апеляційного суду Центрального регіону, полковника юстиції Олега Оксененко, полковника юстиції, суди Ігоря Паленіка і трьох народних засідателів-офіцерів.
Державним обвинувачем виступає представник прокуратури Західного регіону, полковник юстиції Микола Кондратюк.
Потерпілими є дружина загиблого Тетяна та її три дочки - Ольга, Олена, Оксана.
Державний обвинувач стверджує, що Віталій Лисюк, перебуваючи в стані сильного алкогольного сп'яніння, вбив Петра Матюка.
Потерпілі внесли доповнення до цивільного позову і оцінили принесені збитки сім'ї на суму 800 тисяч гривень, а також вказали на відшкодування матеріальних втрат.
За надання слова підсудний пояснив, що в той день у нього був 32-й народження рік, і у нього було "поганий психологічний стан через сварки з коханою дружиною".
Підсудний відкинув відшкодування коштів на похорон жертви кривавого інциденту і звинуватив слідчих у тому, що "вони "тиснули"на свідків, які його можуть обумовити".
Батьки покійного повідомили суд, що в присутності військовослужбовців прикордонної застави та інших свідків передали потерпілої сім'ї після похорону 30 тисяч гривень.
Судовий процес над вбивцею триває, висновки військового суду і вирок будуть оголошені додатково, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Як відомо, 7 лютого 2010 року Віталій Лисюк у цивільному одязі у вихідний день увечері заїхав на АЗС при в'їзді в м. Любешів Волинської області і без причини розстріляв з автомата Калашникова оператора АЗС Петра Матюка. Інший працівник АЗС був важко поранений.
Прикордонник на великій відстані від Любешові був затриманий міліцією. У салоні легкового автомобіля "Гранд Черокі", крім автомата Калашникова, на задньому сидінні лежали пістолет Макарова та бейсбольна бита.