У Львівській лікарні швидкої допомоги показали, як приймають ургентних хворих
До теми
- Львівська інфекційна лікарня показала умови лікування хворих на коронавірус ZAXID.NET
- 100 львівських медиків з коронавірусом отримають по 20 тис. грн з міського бюджету ZAXID.NET
-
«Погодьтеся, наша лікарня показує блискавичні темпи змін».
Розмова з гендиректором львівської лікарні швидкої медичної допомоги Олегом Самчуком ZAXID.NET
Лікарня швидкої медичної допомоги, що на вул. Миколайчука у Львові, зараз єдина у місті, яка приймає пацієнтів з гострою патологією. Таких хворих карета швидкої доставляє у так звану «червону зону», де миттєво на місці надається допомога.
У червону зону доставляються найважчих пацієнтів, котрі потребують невідкладної операційної або реанімаційної допомоги.
«Швидка завозить пацієнта під реєстратуру. Чергова медсестра викликає всіх спеціалістів: хірургів, терапевтів, невропатологів, кого потрібно. Тут же робиться електрокардіограма, підключається крапельна система, якщо це не зробила швидка», — розповідає медсестра приймального відділення лікарні швидкої допомоги Вікторія Варивода.
У червоній зоні є все необхідне для того, щоби обстежити пацієнта. Є електрокардіограф, УЗД, рентген-апарати, операційна лампа для не складних маніпуляцій.
«Якщо ми провели обстеження і визначили, що у пацієнта дійсно складна патологія, яка потребує операції, переводимо в операційну червоної зони. Це невідкладна операційна, де відбуваються екстрені операції. Останній випадок в нас був: вже через 4 хвилини у новоприбулого пацієнта розпочалася операція», — коментує завідувач операційного відділення лікарні швидкої допомоги Віталій Колодій.
Медики розповідають, що персонал зараз працює на межі людських можливостей. Якщо порівняти з періодом до карантину, тоді у лікарні відбувалося 10-12 ургентних невідкладних операцій. Зараз мають 24-25. Іноді є й такі операції, які відтерміновують на наступний день, тоді це виходить ще плюс 20-21 операція. До прикладу, за минулу добу в лікарні сумарно відбулась 51 операція, бо вся ургентна допомога, яку надавала 8-ма міська клінічна лікарня, перейшла до лікарні швидкої допомоги.
«Пацієнти на фоні епідемії коронавірусу все-таки перебувають в додатковому стресі, на цьому фоні загострюються хронічні захворювання. В нас є значний приріст кількості інфарктів, інсультів, травмованих пацієнтів. На жаль, і кількості алкогольних отруєнь та суїцидальних спроб», — каже завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії Наталія Матолінець.