У львівському підземеллі більше десяти художників відкрили виставку про любов
Більше 10 львівських митців зібралося на колективну виставку про любов в арт-центрі «Labyrinth», який займає кілька залів у підземеллях. Презентують живопис, графіку, авторські ляльки.
Сергій Резніченко із звабливою панянкою у своєму притаманному стилі, Микола Ступінський із пристрасною парою, Олександр Войтович із спортивними дівчатами та ще десяток авторів демонструють власне бачення любові. Усі художники — львів'яни, здебільшого чоловіки.
«У нашій розповіді про любов можна знайти трошки міфології, трошки сучасності, трошки кумедних історій, трошки еротики. Я думаю, що широка аудиторія знайде те, що подобається», — розповідає арт-директорка Art Center Labyrinth Ірина Сорокіна.
Засновниця творчої майстерні «Доньки-матері» Ольга Черних разом із донькою створили композицію авторських ляльок — зворушливих дідуся і бабусю.
«Ми свою роботу назвали «Пара крил на двох». Тому що люди, які прожили ціле життя разом, у них по одному крилу, вони підтримують один одного і йдуть життям, тримаючись під руки», — пояснює Ольга Черних.
Та ж авторка презентує і текстильні ляльки із серії «Таргани в моїй голові».
На виставці чимало авторів відтворювали батьківську любов. Художник Володимир Стасенко приніс роботи у різних техніках. Особливо глядачів приваблює прозора, яка може бути двостороння, намальована експериментальними гумовими фарбами на матеріалі геотекстиль.
«Геотекстиль — це матеріал, який використовують для прокладання доріг, цілком будівельний матеріал. Але він має свою родзинку і подвійне значення: ми будуємо дороги, дороги будуються між серцями, між країнами, дороги для об'єднання культури», — каже Володимир Стасенко.
«Я представляю тут декілька робіт. Одна з них — ангел земний. І для мене любов — це передовсім є прийняття, якесь таке почуття, яке єднає нас зі світом, з Богом, з природою, з нашими сім'ями», — додає художниця Анна Верещак.
Виставка у підземеллях триватиме три тижні. У її межах влаштують дискусії та майстер-класи.