«Львівводоканал» заперечив можливість забрудення води через прорив водопроводу
Через прорив у районі вул. Скельної вода з міського водогону витікає у міський колектор
У Львові сталася аварія на магістральному водопроводі. Про неї у неділю, 7 листопада, повідомив львівський дигер Андрій Риштун. На своїй сторінці у Facebook він написав, що тонни чистої води напряму течуть у каналізацію. На фото, які поширив під своїм дописом дигер, видно, як зі стелі колектора б'є потужний фонтан води. За словами Андрія Риштуна, велика діра в трубі утворилася на вул. Скельній, яка з’єднує вулиці Франка та Шота Руставелі. Проте у «Львівводоканалі» розповіли, що через прорив магістрального водопроводу немає небезпеки забруднення води у міському водопроводі.
У коментарі ZAXID.NET Андрій Риштун розповів, що виявив прорив у суботу, 6 листопада, коли разом із друзями спустився у міський колектор.
«Я не знаю, коли він міг виникнути, але, думаю, що давно. Бо діра вже дуже велика. Прориви стаються, це звичне явище. Але він стався у каналізації і, якби не ми, я не знаю, коли би про нього дізналися. Бо вхід, яким можна до цього місця дістатися, заварили, щоби туди не лазили. А це місце прориву якраз навпроти одного з цих люків», – пояснив Андрій Риштун.
Фото Андрія Риштуна
Також у своєму дописі він написав, що ситуація небезпечна через можливість потрапляння інфекції з каналізації у водопровід.
«Це не лише марнування наших грошей. Ця аварія є смертельно небезпечною. Адже інфекція з каналізації може потрапити у водопровід. І поширитися по місту. Це станеться коли, наприклад, тимчасово вимкнуть воду», – написав Андрій Риштун.
У «Львівводоканалі» зазначили, що про аварію їм стало відомо з допису Андрія Риштуна у Facebook. Проте можливість потрапляння інфекції у міський водогін у підприємстві заперечили.
«Зараз немає жодної небезпеки від того, що чиста вода потрапляє в каналізацію. Це витік, який трапляється у Львові від 5 до 10 разів на день. Просто стан мереж такий, він спричиняє їхні прориви. Ми труби обстежуємо. Так, нам могли закинути, мовляв, занадто пізно почали ліквідовувати інцидент. Але в нас є певний алгоритм, протяжністю у 48 годин: зокрема потрібно приїхати на місце, побачити, де прокладені електрокабелі й газогін, щоб нічого не пошкодити. Сьогодні там уже починає працювати важка техніка, яка розкопає місце пошкодження і подивиться, в чому проблема. Ще раз кажу: така аварія звичайна, її фахівці «Львівводоканалу» ліквідовують до десятка разів щодня», – пояснила речниця «Львівводоканалу» Уляна Горбата.
Ймовірно, пізніше для ліквідації прориву доведеться припинити водопостачання мешканцям декількох будинків. Проте наразі такої необхідності ще немає.
«Зараз немає потреби зупиняти водопостачання. По-перше, ми ще шукаємо точне місце витоку й пошкодження. По-друге, якщо не вдасться ліквідувати його під напором, то доведеться призупиняти або обмежувати подачу води мешканцям», – зазначив начальник дільниці водопровідної мережі в Галицькому районі Іван Гуцул.
Наразі у «Львівводоканалі» не повідомляють про розмір збитків через витік.