У Львові історія переплітається з сучасними технологіями, - Джарбусинова
Відео до теми
Львів має добрий поступ у впровадженні електронного урядування. Таку думку під час відкриття другого міжнародного форуму «Електронне врядування – відкрита влада для мешканців» висловила координатор проектів ОБСЄ в Україні-посол Мадіна Джарбусинова.
«Мені дуже приємно виступати у такому прекрасному, багатому історично місті Львові. Надзвичайно цікаво спостерігати, як у вашому місті історія переплітається з сучасним та швидким розвитком інформаційних технологій. Ми знаходимось тут для того, щоб обговорити, як з допомогою інформаційних технологій надавати громадянам послуги найкращої якості», - зазначила Мадіна Джарбусинова.
Вона звернулась до міського голови з пропозицією відкрити філіал ОБСЄ у Львові.
«Наше завдання – так змінити життя, щоб мешканці якісніше отримували свої послуги. Свого часу так зробила Естонія. Вони ввели максимальне електронне урядування. Так ми хочемо робити у наших українських містах. Сьогодні приїхали багато колег з українських міст, гості з Польщі тощо, щоб обмінятись досвідом, використати кращі практики. Ціль одна – зробити життя людей комфортнішим», - додав Андрій Садовий, мер Львова.
Водночас, як зазначила координатор проектів ОБСЄ, найважливіший елемент електронного урядування – уникнення корупційності.
«Мені дуже приємно бути у Львові і ми сьогодні на конференції маємо можливість підбити певні підсумки проекту, який ми реалізуємо спільно з мерією. Це дуже актуальна і сучасна тема – електронна влада, питання управління. Це тема, якою займається організація ОБСЄ у Європі у державах-членах ЄС, де елементи електронного урядування вже функціонують», - додала посол. За її словами, міська рада Львова звернулась з проханням сприяти розвитку електронного урядування. «Ми переймаємо досвід роботи електронного урядування з тих країн, де воно вже функціонує. Ми розуміємо, що елементи електронного урядування дозволяють набагато швидше та якісніше надати послуги мешканцям і вони повинні допомогти уникнути бюрократії, повинні зробити владу прозорою і завоювати довіру», - зазначила представник ОБСЄ.
Захід, який відбувається у міській раді впродовж 15-16 листопада, об’єднав експертів та практиків з Естонії, Грузії, Польщі та України, які обміняються досвідом із впровадження моделей електронного врядування та підсилення прозорості та підзвітності органів влади. Учасники форуму також обговорять кращі практики міст України, де започатковане електронне врядування, та основні проблеми, з якими ці міста стикаються.
Автор відео Богдан Іванський