У Львові міліціонери склали 7 протоколів за продаж первоцвітів
За тиждень, з 13 по 20 лютого працівники міліції Львова спільно із громадськими організаціями проводять заходи під умовною назвою «Первоцвіт». Метою операції є попередження та припинення незаконного збирання, перевезення та продажу рідкісних рослин.
Значну частину таких рослин вивозить для продажу у великі міста і навіть за кордон. Первоцвітами, що найчастіше страждають від рук зловмисників, є підсніжники, черемша, білоцвіт, сон-трава та шафран.
Усі ці рослини занесені до Червоної книги України та охороняються Законами України «Про Червону книгу України », «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього середовища» й Кодексом України про адміністративні правопорушення, повідомляють у ВЗГ ГУ МВС України у Львівській області.
В Україні щорічно за сезон реалізують 20-25 млн. первоцвітів. При цьому найбільше - підсніжників та черемші.
Усі види підсніжників охороняються законодавством. Деякі торговці, виправдовуючись, стверджують, що охороні підлягають лише підсніжники з п’ятьма пелюстками. Це твердження помилкове, адже таких в природі не існує, йдеться у повідомленні правоохоронців.
Що ж до черемші, яку часом називають диким часником чи цибулею ведмежою, то її часто продають як харчовий продукт. Однак, ця рослина занесена до Червоної книги України та охороняється державою.
Часом торговці на ринках показують працівникам міліції довідки, взяті в сільських радах та лісництвах, які мали б підтвердити законність вирощування та збирання рослин. Стверджують, що рослини, які вони продають, вирощені особисто на власних ділянках.
Однак, такі довідки є незаконними і підлягають вилученню. Згідно зі ст.19 Закону України «Про Червону книгу України» в Україні заборонена комерційна реалізація будь-яких видів тварин і рослин із Червоної книги, незалежно від того, де вони добуті – у природі або на присадибній ділянці.
За продаж первоцвітів передбачена адміністративна відповідальність. Правоохоронці можуть складати протоколи на торговців первоцвітами та вилучити рослини у торговця.
За тиждень працівники міліції Львова спільно з представниками державної екологічної інспекції вже здійснили декілька рейдів.
А дільничні інспектори Галицького районного відділу міліції склали 7 протоколів за ст.160 (торгівля з рук у невстановлених місцях) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Матеріали скеровані до суду та чекають на рішення.