У Львові можуть відмовитись від кредитування молодіжного будівництва
"Якщо загальна економічна ситуації в країні не покращиться, пільгове кредитування молоді на будівництво і придбання житла може бути припинене. Я песимістично ставлюся до цього, фінансування з державного бюджету програми часткової компенсації відсотків за банківськими кредитами може бути скорочена, і тоді сім’ї залишаться з кредитами сам на сам. Проте точно прогнозувати, які соціальні програми через фінансово-економічну кризу будуть скорочені, поки що важко", - заявив 29 жовтня під час брифінгу директор Львівського регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Віктор Писаренко.
В.Писаренко повідомив, що укладення нових кредитних угод, за якими фонд частково відшкодовує кредитну ставку, припинилося, оскільки "самі банки зараз усім кредитів не видають". Він запевнив, що угоди укладені до початку несприятливої ситуації на фінансовому ринку України, продовжують обслуговувати.
В.Писаренко поінформував, що програма пільгового кредитування цього року теж функціонує в обмеженому вигляді. Загалом з початку року укладено 20 таких угод, готується до підписання ще кілька. "За підсумком року, близько 10 угод будуть укладені за кошти міського бюджету Львова, 7 - за кошти обласного бюджету, і лише 2- за кошти державного бюджету. З державного бюджету нам виділили лише 2 млн грн, ці кошти пішли на угоди, укладені у 2007 році, що були недофінансовані", - поінформував директор регіонального управління Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.
За словами В.Писаренка, невелика кількість угод пов’язана з дорожнечею придбання житла та дорожнечею землі для будівництва. "Якщо б нам передавали ділянки для будівництва, вартість квадратних метрів можна було б утримувати на рівні державних розцінок. На жаль, з початку роботи фонду на Львівщині таких випадків було дуже мало. Зараз за такою схемою будується будинок у Жовкві, починається будівництво у Пустомитах. Якщо у наступному році нам виділять фінансування, а Львівська міська рада прийняла б рішення про виділення земельної ділянки у Рясному, можна було б забезпечити житлом близько 300 осіб".
В.Писаренко додав, що зараз в управлінні фонду зареєстровано близько 700 осіб. Щотижня працівники управління повідомляють 30-40 осіб про те, що вони вибувають із програми, у зв’язку з настанням 36-річного віку.