До теми
Абетка з позою акули та розумний клунок. У Tech Start Up School після тривалого навчання молодих підприємців назвали найкращі стартапи. Із трьохсот продуктів обрали два десятки. З ними співпрацюватимуть і надалі. До того ж, допоможуть вивести проект на вищий рівень.
Упродовж трьох місяців стартапери навчалися у Tech Start Up School. Прийшли вони сюди з ідеями, а виходять з прототипами майбутніх проектів. Таке навчання, кажуть організатори, має дві мети.
«Перше – це популяризація ідей, які мають інноваційний характер, друге – це щоб зробити таку ком'юніті, тобто людей, які можуть постійно між собою спілкуватися, надихати», – каже директор Tech Start Up School Назар Подольчак.
З трьохсот стартапів до кінця конкурсу пройшли лише двадцять. Зараз демонструють свої інновації. Ось, наприклад, стартап FlushWave – це екопроект. Завдяки механізму можна повторно використовувати воду у трубах – для миття авто чи поливання газонів.
«Ви, наприклад, помили руки, ця вода "не втекла" в загальну каналізацію, вона потрапила в загальну систему, де вона відфільтрувалася, провели дезінфекцію, і відправили цю воду, наприклад, для зливу унітазу», – каже розробник стартапу Валерій Ярош.
Освітній проект Розумний будинок Wi-Fi. З його допомогою діти від п'яти до п'ятнадцяти років можуть вчитися програмувати.
«Діти можуть керувати голосом – є штучний інтелект, можуть програмувати з допомогою доповненої реальності, і ми маємо мови програмуванням», – каже розробник стартапу Олександр Андрусенко.
Ще один проект для наймолодших – Абетка-йога. Це постер із алфавітом. Але вчити його варто з допомогою поз для йоги – так і літери легше запам'ятовуються, і здоров'я можна покращити.
«Дитина краще запам'ятовує літеру, коли в неї є, наприклад, персонаж – акула, і вона робить позу акули», – каже розробниця стартапу Ольга Горох.
Покращити поставу й позбутися болю в спині пропонують засновники стартапу Клунок. Це – розумний наплічник, який з допомогою датчиків повідомляє про неправильне навантаження на спину. Згодом формує інформацію в статистику.
«Також у нас буде щось типу особистого лікаря, який підказує людям, що можна зробити, щоби виправити їхню поставу. Як краще носити рюкзак, і що взагалі зробити», – каже розробник стартапу Теодор Сергійчук.
Також у TechStartUpSchool є постійна виставка стартапів. Долучитися до неї, щоб знайти інвестора чи майбутнього партнера, може кожен.