Винахідники навчили людиноподібного робота паркуру

Робот також може перестрибувати через перешкоди

СвітАндрій Стець, 12 жовтня 20185160
Винахідники навчили людиноподібного робота паркуру
фото BostonDynamics
На відміну від багатьох рухомих роботів Atlas управляє не тільки ногами, але руками та торсом

Людиноподібний робот Atlas американської компанії Boston Dynamics навчився перестрибувати через перешкоди на бігу і легко забиратися на багаторівневі конструкції.

Оновлена версія робота перестрибує через перешкоди і швидко підіймається на багаторівневу платформу, при цьому не втрачає рівноваги і використовує динамічні рухи. Самі розробники назвали рухи робота паркуром, що вказуючи на його здатність долати перешкоди на своєму шляху, за допомогою пристосування своїх рухів до навколишнього середовища.

Відео з новими рухами Atlas опубліковано на YouTube.

Відео BostonDynamics

В описі до відео йдеться, що Atlas використовує комп'ютерний зір, щоб орієнтуватися по видимим маркерами при русі по місцевості.

На відміну від багатьох рухомих роботів Atlas управляє не тільки ногами, але руками та торсом, завдяки чому його рухи дуже схожі на людські.

Перед тим компанія презентувала оновлену версію іншого робота — SpotMini, який отримав плавнішими рухи та яскраво жовті захисні панелі.

Компанію Boston Dynamics заснував у 1992 році фахівець з робототехніки Марк Райберт. До складу компанії ввійшла група інженерів MIT (Массачусетський технологічний інститут). У грудні 2013 року її придбала Google Inc., яка пізніше змінила назву на Alphabet. Улітку 2017-го компанію придбав японський концерн SoftBank. Одним із замовників Boston Dynamics була оборонно-дослідницька компанія DARPA.

Про компанію заговорили завдяки одразу декільком розробленим нею роботам. Ще у 2005 році її інженери створили чотириногого робота BigDog — далекого пращура SpotMini, що був здатний переносити до 150 кілограмів вантажу зі швидкістю до 6,4 кілометра на годину, й долати ухил до 35 градусів.

Як інформував ZAXID.NET, напередодні прем'єр-міністр Володимир Гройсман зустрівся із роботом Софією. На прес-конференції в Києві робот повідомила, що вражена амбітністю голови українського уряду, та розповіла кілька відомих їй фактів про Україну.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук