У Львові обрали першу старовинну браму, яку відреставрують за кошти міста і мешканців

У 2018 році ЛМР співфінансує реставрацію брам і дверей у 50 будинках

У Львові обрали першу старовинну браму, яку відреставрують за кошти міста і мешканців
Першою відреставрують браму у будинку на вул. Кониського, 5

Львівська міська рада у співфінансуванні з мешканцями реставруватиме брами у історичній частині міста. Першим об’єктом стане брама будинку на вулиці Кониського, 5, повідомила 25 квітня прес-служба ЛМР.

Вхідну браму в будинку на вул. Кониського, 5 відреставрують у співфінансуванні — 70% коштів оплачує Львівська міська рада, 30% - мешканці. Дофінансування реставрації мешканцями є обов’язковою умовою участі в програмі.

«Брама на вул. Кониського, 5, яку першою реставруємо, не є унікальною, бо будинок не є пам’яткою архітектури. Будинок збудований в кінці ХІХ ст. Він має дуже гарні архітектурні елементи і брама є одним з них. Також мешканці хочуть, щоб була відреставрована ще одна їхня брама, яка веде до внутрішнього дворику», — розповіла Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.

Проект реставрації брами у будинку на вулиці Кониського, 5 (прес-служби ЛМР)

Як розповіла чиновниця, загалом до програми реставрації вхідних дверей та брам вже зголосилося 50 учасників. Серед них є будинки - пам’ятки архітектури.

За словами директорки ЛКП «Археологічно-архітектурна служба» Тетяни Балукової, реставрація брами будинку на вул. Кониського, 5 триватиме два місяці. Загальна вартість реставрації становить 40,7 тис. грн. З них 12,2 тис. грн оплачують мешканці, решта виділяється з бюджету міста.

Нагадаємо, у Львові протягом 2009−2017 р. діяв проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» (GIZ). У рамках цього проекту у співфінасуванні німецького товариства та мешканців було відреставровано 148 історичних брам. Цьогоріч управління охорони історичного середовища ЛМР вирішило продовжити цю програму за рахунок коштів з міського бюджету.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук