У Львові опублікували карту активності мешканців у мікрогромадах
Інститут міста в рамках проекту «Громада в дії» оприлюднив інтерактивну карту активності львів’ян. Соціологи умовно поділили місто на 39 районів та дізналися наскільки люди довіряють своїм сусідам та чи готові брати участь у житті міста.
На цій карті окреслено 39 мікрогромад. Під час опитування мешканці самі могли окреслити територіальні межі свого району. Після цього соціологи підсумували отримані результати та виокремили 39 мікрогромад, на які вказували люди.
На сайті «Громади в дії» можна подивитися інтерактивну карту Львова з поділом на 39 мікрогромад. Щоб переглянути результати дослідження, потрібно клікнути на певний район та перейти на на його профіль. Знизу є опція «завантажити результати дослідження».
Карта мікрогромад Львова
Також праворуч на карті є панель навігації, так званий індекс якості життя, який показує наскільки мешканці районів задоволені, до прикладу, наявністю освітніх закладів у своєму районі. Середній результат за цим критерієм досягає 3 балів з 5 в усіх районах міста. Однак, щоб перегляну результати дослідження якості життя, зверху на панелі потрібно вибрати опцію дані по районах, а не по мікрогромадах. Оскільки це дослідження проводили з поділом на 6 районів Львова.
За словами координатора проекту «Громада в дії» Анастасії Загайної, соціологи робили вибірку 2 тис. людей, відповідно у кожній мікрогромаді опитали в середньому 35 мешканців. До опитування було залучено 80 інтерв’юерів, які ходили по квартирах та спілкувалися з мешканцями.
«Ми ставили за мету зрозуміти, якою є ситуація в місті, як себе ідентифікують мешканці окремих мікрогромад, щоб потім на основі цих матеріалів можна було проводити різноманітні зустрічі та розуміти як мешканці оцінюють свої умови життя. Зараз ми ще закінчуємо формування профілів місцевих мікрогромад. До кінця серпня ми доповнимо ці профілі інформацією про сильні та слабкі сторони мікрогромад, яким мешканці бачать розвиток своїх районів та які проблеми для цього потрібно усувати», - розповіла Анастасія Загайна.
За словами координатора проекту, ці дані передадуть районним адміністраціям та у міську раду, щоб можна було орієнтуватися, якою є ситуація на місцях та що потрібно робити для розвитку районів. До прикладу, де потрібен терміновий ремонт, збільшення освітлення чи облаштування громадського простору.