У Львові презентували рейтинг публічності комунальних підприємств
До теми
За результатами досліждення, найпублічнішим ЛКП міста є «Міський центр інформаційних технологій», який набрав 18 з 40 можливих балів. На останньому місці «Археологічно-архітектурна служба м. Львова» та «Музей «Личаківський цвинтар», які набрали всього по 5 балів.
Упродовж липня громадські активісти у рамках проекту івано-франківського Центру політичних студій і аналітики досліджувала публічність комунальних підприємств Львова. Дослідження охопило 21 ЛКП, які працюють на території всього міста.
Активісти оцінювали ЛКП за 20 критеріями. Зокрема, оцінювалася наявність офіційного сайту, оприлюднення статуту підприємства, публікація фінансової звітності, проведення публічних конкурсів, контакти та інформація про директора. За цією шкалою комунальні підприємства могли набрати 40 балів. Однак жодне ЛКП не набрало і половини.
«Інформацію щодо ЛКП ми шукали в інтернеті, а також писали інформаційні запити. Здебільшого усі комунальні підприємства надавали свою контактну інформацію, яка доступна на сайті міської ради, штатного розпису та контракти з директорами підприємств. Позитивною є ситуація щодо річних та квартальних фінансових звітів, яку нам надавали у відповідь на інформаційні запити», - розповідає координаторка проекту у Львові Оксана Романишин.
Рейтинг публічності львівських комунальних підприємств
Оксана Романишин каже, що активістам було складно працювати з інформацією про статути комунальних підприємств, яких переважно немає у відкритому доступі. Активісти наголошують також на інших складнощах, які виникли у них під час моніторингу.
«У інтернеті також недоступна інформація про акти виконаних робіт ЛКП. Цікавою є ситуація з річним планом закупівель, «Міський центр інформаційних технологій» та «Центр розвитку туризму» надали цю інформацію, інші комунальні підприємства вказали лінк на Вісник державних закупівель, що ми розцінили як некоректну відповідь. Інша інформація, яка стосується фінансів, залишилася для нас недоступною. Тому якщо говорити, що приховують ЛКП, то все-таки інформацію, пов’язану із використанням фінансових ресурсів», - додає Оксана Романишин.
За результатами дослідження громадські активісти, підготували звернення до міського голови Львова Андрія Садового та голів депутатських фракцій міської ради щодо порядку інформування про діяльність комунальних підприємств. Його мета визначити перелік інформації, яку зобов’язані публікувати усі міські ЛКП.