У Львові продемонструють картини зникаючої мальовничої України
22 лютого у Львові в галереї «Зелена канапа» відкрилася виставка «Було колись, на Україні», де представлена 31 робота Володимира Патика. В експозиції - представлено рисунки та пастелі з натури, створені протягом 1970-80 рр, де художник фіксував образ зникаючої мальовничої України від Криму до Карпат.
Про це на відкриття виставки повідомила директор галереї Олеся Домарадзька.
«Два роки тому у «Зеленій канапі» відбулася перша персональна виставка Володимира Патика, де були представлені нові роботи. Сьогодні, на другій його персональній виставці в галереї, представлено рисунки створені протягом 1959-81 років під час подорожі художником Україною. Тут також, можливо, навіть вперше представлена графіка митця”, - зазначила Олеся Домарадзька.
“Не випадкова й назва виставки з цитатою з поеми “Іван Підкова” Тараса Шевченка, адже виставка буде експонуватись і в Шевченківські дні. Автор витворив патріотичний образ України. На його творах зображені старі млини, солом'яні хати, дерев'яні церкви”, - зазначила куратор галереї.
Зокрема, на виставці можна побачити кримські вулички, скелі, подільську церкву, весну у цьому краї, Дніпро, тернопільський край, а також представлено портрети – серед яких Роман Дідула, Микола Батіг, Іван Остафійчук.
Виставка триватиме до 13 березня.
Володимир Патик (нар. 1929) - навчався малярства у Йосипа Бокшая, Володимира Монастирського та Романа Сельського. Пізніше, зображуючи, в основному натуру, безкомпромісно продовжував ідеї модернізму та авангардизму, таким чином сміливо опираючись тоталітарній системі радянського періоду. Зрештою, художник залишив величезний внесок у мистецтві кінця ХХ століття і безперечно заслужив титул Народного художника України, став лауреатом Національної державної премії ім.. Т.Г.Шевченка, а його твори є перлинами колекцій Національних музеїв України.