Екологи розпочали у Львові масове чіпування дерев
Інформацію про ці дерева внесуть на єдину електронну мапу
У вівторок, 15 вересня, у Львові почали чіпувати дерева. Пластмасовий чіп отримають понад дві тисячі насаджень, у ньому буде уся інформація про рослину. Таким чином у місті продовжують інвентеризацію усіх дерев. Екологи вже оглянули майже три тисячі насаджень в місті, прочіпували наразі кілька дерев.
Спочатку позначатимуть найцінніші дерева. Такі дерева позначатимуть «зірочкою» на карті.
«Переважно це дерева, які мають понад 100 років, є естетичними або ж вони рідкісного виду», — пояснює начальниця управління екології ЛМР Олександра Сладкова.
Також на цій мапі є й інші дерева Львова. Їх майже 3 тисячі, не всіх їх будуть чіпувати, але інформацію про рослину можна дізнатися на карті. У всіх дерев позначений відповідний колір, який свідчить про їхній стан, а ще детальна інформація: вид, вік та навіть чи є гнізда на цій рослині.
Платформу обліку дерев розробили львівські IT-спеціалісти Любомир Макар, Володимир Голубець, Павло Голубець, Володимир Рудзінський. «Платформа створена для того, щоб покращити ефективність менеджменту дерев в місті, саме для комунальних працівників. Важливо, щоб люди, які працюють з деревами, покращили свою ефективність», — розповідає один з розробників Павло Голубець.
Колір маркера визначає стан рослини. Відповідно, синій маркер означає, що дерево в ідеальному стані, зелений — здорове, жовтий — задовільний стан, який потребує певного втручання, а червоний — дерево перебуває у незадовільному стані і його треба замінити при першій можливості, однак це не означає, що воно аварійне.
Дерева наносять на мапу з точними географічними координатами. У формі можна додати також параметри рослини. Всі деталі доданого дерева можна подивитися, клікнувши на нього.