У четвер, 30 травня, у Львові стартував триденний VIІ Lviv Media Forum. Найбільша медійна конференція Центрально-Східної Європи триватиме від 30 травня до 1 червня та прийме учасників із 25 країн світу. Понад 120 спікерів дискутуватимуть навколо фокусної теми VII Lviv Media Forum — медіаефектів діджитал ери.
Як повідомили у прес-службі ЛМР, перший день форуму окреслив головні медійні ідеї та тренди. Програма другого дня сфокусується на сучасних наративах і форматах, а третій день буде присвячений інструментам та можливостям цифрової культури.
«У наш час спілкування перетворюється на певну розкіш. Тому я дуже радий, що на Львівському медіафорумі ми маємо можливість протягом трьох днів зібратися, спілкуватися, дебатувати, обмінюватись думками, дискутувати. Дякуємо, що зробили це можливим», — сказав виконавчий директор Львівського медіафоруму Юрій Опока.
Співорганізатор Lviv Media Forum, засновник Школи журналістики УКУ Ігор Балинський вважає, що одним зі смислів цьогорічного медіафоруму могло би бути слово «роздуми».
«Роздуми про смисли, про життя, про професію, про відповідальність, яку ми всі з вами несемо. Мені видається, що Львівський медіафорум є майданчиком, де би ми мали пояснювати один одному і аудиторії те, що діється навколо нас. І тут є дуже багато людей, які вже цим займаються», — каже Ігор Балинський.
Учасників захожу привітав міський голова Львова Андрій Садовий. Також він зустрівся з головою Представництва ЄС в Україні Хюгом Мінгареллі.
Як зазначив голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі, очолювана ним організація горда вже вшосте бути частиною організації Львівського медіафоруму.
«Інформація може стати дуже корисним інструментом для посилення демократичних процесів. Але ми також бачимо приклад того, як вона може стати інструментом не на користь демократії у певних руках. Тому дуже важливо учасникам обмінятися поглядами про те, як можна у найкращий спосіб працювати з інформацією.
ЄС буде робити все можливе, щоби захистити людей, які працюють з інформацією. Переконатися, щоб вони дійсно були незалежними. Я маю на увазі, економічно незалежними. Тому ми робимо все, аби підтримати незалежну журналістику. ЄС на вашому боці — на боці журналістів і тих, хто працює в ЗМІ. Щоби ви могли працювати в належний спосіб. Ми захоплені тим, що ви робите для України у галузі посилення демократії», — сказав Хюг Мінгареллі.
«На Львівському медіафорумі ми будемо говорити про об’єктивність, про посилення спроможності суспільного мовника і про те, як створити для нього стабільні фінансові умови. Закликаю приєднуватись», — сказав під час відкриття Lviv Media Forum голова офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг.
До слова, цьогоріч лауреаткою премії Олександра Кривенка за поступ в журналістиці стала українська журналістка, перекладачка та громадська діячка Ірина Славінська. Ім’я лауреатки оголосили під час церемонії вручення нагороди в межах сьомого Lviv Media Forum. Ірину Славінську відзначили за відданість трасформації культурної журналістики та суспільних медій.