У Львові урочисто відзначать сторіччя Листопадового чину

Головні новини Львова 19.02Володимир Нижняк, 19 лютого 2018, 19:23 1356 1

Приготування до пам'ятної дати розпочали заздалегідь. 25 січня на сесії міськради затвердили «Програму відзначення 100-ліття Листопадового чину та утворення ЗУНР», яка передбачає 35 заходів у категоріях освіти, подій, пам'ятних місць, промоції та візуалізації.

«На жаль, доводиться констатувати, що в місцях, де українці боронили український Львів, немає належних знаків пам'яті про ці трагічні і водночас героїчні дії. Тому ми виступили з ініціативою щодо встановлення відповідних скульптурних композицій в локаціях, які йшли по лінії оборони Львова», – зазначив ініціатор створення Програми заходів депутат Олег Сорочкін.

Інфраструктурна складова програми здійснюватиметься за п'ятьма напрямками.

Мистецько-архітектурні та скульптурні композиції. Цієї п'ятниці виконком Львівської міськради затвердить проекти-претенденти на конкурс скульптурних пам'яток бійцям Листопадового чину, які встановлять у трьох локаціях: на вул. Січових Стрільців, Стефаника та Городоцькій, біля казарм Фердинанда.

Розробка концепції Меморіального знаку Українським Січовим Стрільцям на вулиці Польовій біля парку Знесіння.

Реставраційні роботи на Личаківському кладовищі розпочнуться з каплиці Євгена Петрушевича. Водночас, на Янівському цвинтарі подбають про благоустрій поховань бійців УГА.

Уже у квітні з'являться перші інформаційні таблиці в пам'ятних місцях, зокрема поблизу університету Франка, на вул. Дорошенка та Словацького. Окрему таблицю встановлять на Ратуші на честь сторіччя підняття українського прапора.

Також планують реставрувати фасад будівлі на вул. Винниченка, 2. У ній свого часу мешкав Є. Петрушевич.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук