У Львові відбувся круглий стіл Європейської галицької асамблеї "Вибір Галичини"

СуспільствоРоман Ганкевич, 1 листопада 20141

Громадська організація «Європейська галицька асамблея» провела круглий стіл «Вибір Галичини», присвячений підсумкам парламентських виборів та перспективам відстоювання інтересів краю з боку новообраних депутатів з трьох галицьких областей.

Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі громадського об’єднання.

Президент Української спілки психотерапевтів Олександр Фільц висловив думку про те, що вибори у мажоритарних округах Львівської області показали всю палітру того, якою є Галичина.

За його словами, Галичина вибрала бізнесменів, комбатантів і популярних людей і тому нічим особливим не відрізнилася від інших регіонів України. 

«Ці мажоритарні вибори показали, що Галичина поволі уніфікується з рештою України і не дуже позиціонує себе окремішньо», - наголосив Олександр Фільц.

Водночас він зауважив, що вибори показали ще один тренд: Галичина хотіла би бачити себе промотором європейського вектору України, але тепер це бажання не може залишатися на побутовому рівні, а виходить на рівень політики.

За його словами, це питання вже цілком іншого рівня і найближчий час покаже, наскільки народні депутати готові його реалізувати.

Між тим, виконавчий директор ЛОГ КВУ Соломія Саврук відзначила, що однією з найбільших несподіванок виборів на Львівщині стало те, що було обрано 11 нових депутатів з 12 округів. 

Вона також окреслила критерії, якими переважно керувалися виборці: «Я думаю, виборець керувався не стільки тим щоб обирати нові обличчя, а радше тим, що в країні триває війна і ті люди, які безпосередньо були на фронті, здатні вирішувати проблеми краще, аніж менеджери чи депутати, які вже були у Верховній Раді».

Також вона підкреслила, що поки що виборці не вимагають від кандидатів формування ширших регіональних програм, обмежуючись інтересами певного населеного пункту.

З цією тезою погодився й голова ГО «Європейська галицька ассамблея» Володимир Павлів.

Він розповів, що експерти асамблеї проаналізували програми усіх переможців у мажоритарних округах галицьких областей і знайшли лише кількох депутатів, які пропонували програми місцевого розвитку,  що перспективно були б ширшими, ніж їхні округи.

Між іншим, аналіз програм депутатів став пілотним проектом Асамблеї, однак його проводитимуть постійно, щоби оцінювати кандидатів та депутатів різних рівнів.

«Ми  використали цей аналіз як пілот і надалі будемо оцінювати всіх, хто хоче прийти до місцевої влади з огляду на те, наскільки вони в стані мислити категоріями інтересу цілого регіону», - наголосив Володимир Павлів.

У прес-службі громадського об’єднання повідомили, що аналогічні круглі столи "Європейська галицька асамблея" провела у Тернополі та Івано-Франківську.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук