У Львові відкрили виставку про війну від «Відьми»
Боєць Світлана Логуш малює на дошках з-під ящиків для боєприпасів
Світлана Логуш, боєць «Айдару», малює війну, яку особисто пережила, на дошках з-під ящиків для боєприпасів. Її виставку відкрили у Музеї визвольної боротьби. На живописних дошках — біль, кров, але разом з тим і надія і дружнє плече.
«Це я намалювала побратима під псевдо «Борода». Він тут на експозиції бігає, медалями обвішаний, як новорічна ялинка. Це «Фізік», чекаємо його, може, ще приїде. На цій роботі — я. А це «Роберт», зараз на позиціях. Біля Світлодарської дуги. Один з моїх друзів загинув .. це сталося 11 травня .. грузин», ― показує на роботах своїх побратимів Світлана Логуш.
Тернополянка Світлана відслужила з добровольцем і віце-полковником армії Грузії Давідом Сихарулідзе майже півтора року. Два роки тому, 2015-го, жінка вирішила, що «не варитиме більше борщів, бо ворог прийшов до хати». І залишивши сина на бабцю, пішла на передову.
«Я намалювала себе, коли ми переїжджали на бойові позиції. Домальовувала себе в потязі, щоб не нудитися, бо військові ешелони ― це довга справа. Деколи їдемо по кілька днів 100 кілометрів. Я зі собою на війну привезла фарби», ― розповіла Світлана.
Спершу її брали за медпрацівника, бо попередній санінструктор пошкодила ногу. Та згодом жінка взяла зброю до рук. І за нею закріпилося цікаве псевдо «Відьма»: «Ну, я так позбирала бинти-джгути. Потім, думаю, різне буває, хтось може впасти з техніки, ногу підвернути, треба кусок палки, щоб перев’язати, зафіксувати перелом чи вивих.. Дивлюся, стоїть в кутку мітла, гарна, велика, пишна.. І я взяла ту мітлу. Вона з того моменту популярна».
За полотно Світлані служили не лише дошки з-під ящиків на боєприпаси, а й реальний вишитий рушник, що знайшла там, на сході ― у хаті, в яку влучила міна. Тепер на ньому Україна, як Фенікс.
«Вогонь з одного боку нищить. А з іншого боку, як би не нищив своє, рідне, воно пробивається, воно воскресне», ― підвела Світлана.
Першу виставку Світлана влаштувала торік у стінах Верховної Ради. А ця експозиція, що в Музеї визвольної боротьби, триватиме місяць.