У Львові відкрився п'ятий Lviv Media Forum
Понад 110 спікерів із 15 країн говоритимуть про журналістику в епоху постправди
У четвер, 25 травня, на «Арені-Львів» у Львові розпочався Lviv Media Forum. Це найбільша в Україні конференція для журналістів та представників медіабізнесу, що проходить у Львові п'ятий рік поспіль.
Lviv Media Forum триватиме три дні, упродовж яких на «Арені-Львів» виступлять понад 110 спікерів із 15 країн. Головна тема цьогорічної конференції – «Шу(че)каємо нові алгоритми. Журналістика в епоху постправди». За даними організаторів, цього року на Lviv Media Forum зареєструвалася рекордна кількість учасників – близько 850 осіб.
«Для нас велика честь, коли така велика кількість мудрих людей приїжджає до Львова. Насправді в цьому залі буває багато різних конференцій, але так багато мудрих очей в одному місці – це круто. У моєму розумінні, медіа – це як ядерна зброя. Вона може бути по-різному використана. Але я завжди вірю, що добро буде перемагати і цей великий потенціал буде творити, буде об’єднувати і буде корисний для цього світу, який дуже швидко міняється. І важко сказати, що буде завтра. Я прекрасно розумію, що соціальні мережі кардинально міняють медіа, журналістику. І тут на перше місце виходить талант – ця Божа ласка вміння донести слово. І для цього треба дуже багато вчитись, дуже багато працювати над собою», – заявив на відкритті медіафоруму мер Львова Андрій Садовий.
Під час відкриття медіафоруму також виступив глава представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі, який похвалив українських журналістів-розслідувачів.
«Хочу згадати кілька досягнень та здобутків Львівського медіафоруму. По-перше, хочу наголосити на сильних сторонах та професіоналізмі журналістів-розслідувачів в Україні. Дуже часто ви доповнюєте роботу правоохоронних органів. По-друге, хочу підкреслити участь журналістів у створенні громадського середовища. Водночас, я хочу звернутися до всіх вас журналістів та медіафахівців і закликати вас зберігати єдність. Це надзвичайно важливо, тому що зараз Україна має дуже багато опонентів, які будуть потішатися. Я хочу побажати вам успіху у щоденній боротьбі!» – заявив Хьюг Мінгареллі.
Цього року більший акцент організатори форуму зробили на практиці. Окрім доповідей та публічних інтерв'ю на головній сцені під час форуму можна буде відвідати щонайменше дев'ять тематичних потоків: «Розслідування», «Ділова журналістика», «Медіаменеджмент», «Digital-журналістика», «Репортаж», «Сторітелінг», «Медіа і реформи», «Культурна журналістика», «Регіональні медіа».
Одним із нововведень цьогорічного медіафоруму стане формат public talks: на головній сцені керівник «Громадського радіо» Андрій Куликов візьме інтерв’ю у генерального директора «1+1 медіа» Олександра Ткаченка, російський журналіст Костянтин Еґґерт поспілкується із австрійською письменницею Сюзанною Шоль, а український медіаексперт Отар Довженко говоритиме з польською репортажисткою Катажиною Квятковською-Москалевич.
Окрім цього, у часі Медіафоруму відбудеться низка сайд-івентів: показ фільму «Something Better to Come» польської документалістки Анни Полак, панель про інтеграцію окупованих територій в український медіапростір, презентація онлайн-посібника з медіаграмотності для школярів «МедіаДрайвер», панель про висвітлення прав меншин, «Журналістика даних» від «Текстів».