У Львові відремонтують сходи до одного з найдавніших храмів міста
До теми
У Львові проведуть капітальний ремонт сходів на пл. Князя Ярослава Осмомисла, що ведуть до церкви Матері Божої Неустанної Помочі (Марії Сніжної), одного з найдавніших храмів міста. Він розпочнеться у березні. Про це повідомила начальниця управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілія Онищенко.
«У 2017 році була зроблена проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт сходів. Зараз, як тільки зійде сніг і буде можливість, будемо розпочинати ці роботи. Сподіваємося з березня їх розпочати. Виконавець робіт вже визначений. Однак буде перераховано кошторис робіт, бо змінилася мінімальна заробітна плата. На капітальний ремонт сходів нам виділили 200 тис. грн. Проте, загальна кошторисна вартість становить 300 тис. грн, а коли перерахують заробітну плану, то вартість робіт буде ще більшою», – зазначила вона.
Також управління замовить проектно-кошторисну документацію реставраційно-ремонтні роботи церкви Марії Сніжної, які планують проводити у наступному році.
«Сам храм має вертикальні тріщини, конструктивні і дуже складні. Минулого року ми зробили геологію ґрунтів, дослідження усіх комунікацій і побачили, що там іде колектор. Відповідно зрозуміли, що фактично через те, що там є погане водовідведення, почав відходити притвор церкви і з’явилася тріщина. Тому, якщо цього року виготовимо ПКД на ремонт церкви і відремонтуємо сходи, то це буде зроблена велика робота, щоб наступного року розпочати ремонт храму», – розповіла Лілія Онищенко.
Довідка
Церква Матері Божої Неустанної Помочі — греко-католицький храм у Львові, колишній костел Марії Сніжної. Один із найдавніших храмів міста, за однією з версій, збудований німецькими колоністами у XVI столітті на місці давнішого дерев’яного з XIII століття.
Уперше згадується у 1344 році. Низка дослідників припускає, що костел був збудований ще у XIII столітті. Володимир Вуйцик вважав, що костел початково був дерев’яний, а з 1350 року його вимурували наново з каменю. Відомо, що 1359 року храм вже мав статус парафіяльного.
Після Другої світової війни храм діяв ще до кінця 1940-х років. Пізніше його закрили, а парафію ліквідували. Частина внутрішнього оздоблення була знищена, а частина передана до інших храмів, до Музею релігії та атеїзму та до Історичного музею. У храмі розмістили склад. Від 1988 року тут розташовувся музей фотографії. У 1995 році церква була передана Львівській провінції Згромадження редемптористів, храм освятили як церкву Матері Божої Неустанної Помочі.