У Львові виставлено невідомі твори Володимира Патика
3 лютого у Львові в арт-галереї "Зелена канапа" відкрилася виставка "Твори, яких ви раніше не бачили" знаного художника Володимира Патика. В основі цієї виставки - пейзажі з багаточисельних творчих подорожей художника. Про це повідомила на прес-конференції директор галереї Олеся Домарадзька.
"Володимир Патик - класик і творець історії мистецтва, народний художник України, лауреат Шевченківської премії. Легендарна і титанічна особистість, що формувала прогресивну художню і національну свідомість в умовах тоталітарного режиму. Сьогодні він показує свою творчу життєздатність виставкою творів, яких ви раніше не бачили (на експозиціях, чи в друкові), в галереї "Зелена канапа", - зазначила Олеся Домарадзька. - Крим - нескінчене натхнення для того, хто обожнює колір і світло. Тут і реалістичні етюди, і формотворчі трактування пейзажу. Свого часу вони не давали спокою комітетам з культури СРСР. Львів - місто, що формувало митця, подарувало йому вчителів, які ще здобували освіту в Парижі та Кракові і знали, що таке актуальне світове мистецтво. Серед них: Р.Сельський, В.Монастирський, Й.Бокшай, М.Федюк, О.Ліщинський. Москва - родзинка експозиції. Така Москва, якою її побачив вільнодумний митець, виключений з Інституту Декоративного і Ужиткового мистецтва за формалізм. Цікаво, що з тильного боку етюди підписані назвою вулиць з номерами будинків, яких в Москві вже немає..."
В експозиції виставки є й автопортрет з особистої домашньої колекції Володимира Йосифовича 1984 року створення; також багато робіт створених у 2008 році, зокрема картина, яку він вчора ще малював.
За словами Володимира Патика, за творче життя "вимальовано 500-600 кг фарби, замальовано 1875 м полотна і зрисовано 1,5 тонни паперу...І зараз я живу з повним відчуттям смаку до праці, до життя, до кохання, з незаземленими мріями...і не визнаю паспортного віку”.
"В.Патик усе, що бачить, переносить на полотно. Дуже чітко. Реальність передана через призму художника. Патик не йшов на повідку у публіки, він скоріше сам міг нав’язати думку. Публіка освічена прийняла його. А для багатьох художників - він знакова особистість", - зазначив мистецтвознавець Андрій Дорош.
Виставка триватиме до 22 лютого.