У Львові заборонили утеплювати пам'ятки архітектури

Головні новини Львова 14.01Юрій Герун, 14 січня 2019, 18:29 930 4

Виконком міськради заборонив проводити у Львові будь-які роботи з утеплення фасадів на спорудах, які є пам'ятками архітектури. Раніше Кабінет міністрів дозволив утеплювати будинки без погоджень. Та у Львові за таких умов можливе нищення історичної забудови центру міста. Аби цьому запобігти, за такі порушення у нашому місті штрафуватимуть.

Оригінальний будинок у стилі міжвоєнного модернізму на вулиці Дорошенка. Побудована у 1939 році будівля має автентичне оздоблення і є пам'яткою архітектури. Та деякі мешканці «прикрасили» його ще й пінопластом.

«Будинки, здавалося, дуже прості, ніби не мають оздоблення, але тим не менше вони мають фактурні тиньки на основі слюди. І тиньки, відтоді коли зробились, жодного разу не ремонтувались і не потребують ремонту, вони дійсно дуже міцні. Мешканець на третьому поверсі утеплив частину свого помешкання, на другому вивів незрозумілу трубу, а на першому запланували якусь конструкцію», ‒ демонструє порушення начальниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Відтепер такі самовільні дизайнерські рішення на пам'ятках архітектури у Львові під забороною. Не можна просто взяти і утеплити й інші будинки в історичному ареалі міста. Для цього тепер потрібен дозвіл управління охорони історичного середовища.

«Сьогодні ми чітко деталізували, що у Львові заборонено утеплювати пам'ятки архітектури. Все, що стосується будинків, які носять історичну цінність, це має бути окрема логістика, окреме погодження охорони історичного середовища, окрім цього ми деталізували процедуру штрафів», ‒ коментує заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Інший майже столітній будинок у стилі арт-деко на Стрийській теж пам'ятка архітектури. Величезну частину фасаду мешканці теж утеплили, поряд ще клаптик реконструкції по-самовільному. Штраф у такому випадку для порушників складатиме 1700 гривень, якщо ж шкоду наробила юридична організація, сума суттєво зростає від 18 до 170 тисяч.

«Утеплили, напевно, роки два тому вони за свій рахунок, мешканці скидались і зробили собі. Ну вони нічого в архітектурі не поміняли, як було, так і залишилось», ‒ розповідає мешканка будинку Ніна Філімонова.

У Ратуші обіцяють перевірити на законність вже зроблені утеплення на будинках в історичному центрі. Штрафувати чи ні – вирішуватиме адміністративна комісія при виконавчому комітеті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук