У Львові започаткували мистецький проект про графиню Софію Шептицьку

27 січня у Львівській духовній семінарії влаштують виставку портретів графині Шептицької – матері митрополита Андрея

Головні новини Львова 23.01Марічка Крижанівська, 23 січня 2019, 20:33 1885 0

Задля популяризації графині Софії Шептицької львів'яни започаткували проект «Молитва до митрополита. Софія». У його межах 27 січня у Львівській духовній семінарії Святого Духа, що на вул. Хуторівка, влаштують виставку портретів графині.

Батьком Софії Шептицької був польський поет граф Олександр Фредро, мама – графиня Яблоновська. Сама ж Софія стала дружиною українського аристократа Шептицького і у цьому шлюбі народився син – майбутній митрополит Андрей. Графиня Софія була вельми ерудованою і активною жінкою.

«Ми знаємо, хто така принцеса Діана, ми знаємо, хто така принцеса Сісі, Маргарет Тетчер, але ми дуже мало знаємо про графиню Шептицьку. А це жінка, яка подарувала світові митрополита Андрея. Вона була відомою художницею, виставлялася у відомих французьких салонах, була меценаткою, писала фантастичні листи», – розповіла організаторка проекту Олена Білоус.

Задля популяризації графині започаткували проект «Молитва до митрополита. Софія». Для цього упродовж року львівські художники створювали її портрети у різних техніках: олійному живописі Петра Сипняка, у витинанках Марії Гупало, скульптурі Олександра Гончарука. Одну роботу принесла найменша учасниця проекту – Аврора Ґалліполі. Вона передала графіку свого відомого дідуся – Богдана Сороки.

Народний художник України Петро Сипняк у своїй майстерні закінчує портрет графині Софії Шептицької. Її зобразив уже в старшому віці за фотографією.

«Її зображень залишилося не дуже багато. Ми вибрали фотографію, яка найбільше підходила. І почав працювати. Далі я вже мусив малювати, як фантазія мені підказувала, намагався передати якомога більше характер», – зізнається Петро Сипняк.

Усю колекцію вперше запрезентують у неділю, 27 січня, у Львівській духовній семінарії на Хуторівці. Окрім того заколядує хор «Дударик», а також знана оперна співачка Софія Соловій із оркестром цієї семінарії.

«Цього разу ми будемо виконувати колядки і різдвяні композиції в аранжуванні диригента Андріяна Леськіва, він нам кожного разу пише твори», – додає музикант оркестру Львівської духовної семінарії Святого Духа Орест Єлізаров.

А далі ця колекція мистецьких творів вирушить у мандри.

«Ми би хотіли її повезти в Червоноград, ми хочемо її представити в різних музеях, щоби вона подорожувала і через образ мистецький зверталася до людей», – розповідає Олена Білоус.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук