Воргол, ван Гог, Далі постануть у скульптурі та живописі Наталії та Віктора Проданчуків

Творче подружжя готує проект портретів всесвітньовідомих митців

Головні новини Львова 21.01Марічка Крижанівська, 21 січня 2019, 18:06 346 0

Творче подружжя Наталія та Віктор Проданчуки зараз створюють незвичну серію «Вічні і геніальні». Проект покажуть найперше у Києві.

Сальвадор Далі, Пабло Пікассо, Вінсент ван Гог ‒ ці та інші всесвітньовідомі митці народжуються саме зараз у львівській майстерні. Проект «Вічні і геніальні» скульптор Віктор Проданчук почав ще 10 років тому.

«Я намагався у моїх роботах зробити внутрішній стан людини, як він жив, як він думав, як спав, як він переживав, які в нього були психологічні плюси чи мінуси», ‒- розповідає Віктор Проданчук.

Вивчав життя і творчість кожного свого героя. До прикладу, перипетії долі Енді Воргола, екстравагантного художника з українським корінням.

«Я його побачив, такого геніального і золотого, при житті вже став золотий і відомий. Його коханець на нього накинувся і порізав його, ото і я відтворив отакі шрами його. В нього була перука, я і її зобразив», ‒ додає скульптор.

Свої скульптури Віктор Проданчук ліпить у глині, потім їх випалює, поєднуючи первісні вогонь, воду і глину. А ще робить твори в алюмінію. Кожна скульптура розписана відомими цитатами цих героїв і розфарбована у кольорах, притаманних їхній творчості.

«Ван Гога життя було важке, тому я створив його із сльозами з кров'ю. І в колористиці теж характер його живопису ‒ синє і жовте», ‒ показує автор.

25 скульптур Віктора доповнить своїм живописом Наталія Проданчук. Подружжя у своїх роботах закодовує символи і факти. Глядач має відчитувати їх самостійно. Наталя теж вивчає переживання відомих митців, таких як Марія Приймаченко, Фріда Кало.

«Першу художницю, яку я намалювала і вона в мене просто вилетіла з душі ‒ це була Фріда Кало. Наступна робота надихнула мене ‒ це Марія Приймаченко. Вона в мене пересікається по житті дуже часто в багатьох роботах, це таке моє сокровенне. І в цій серії я теж намагаюся передати той внутрішній стан, кольорову гаму», ‒ розповідає Наталія Проданчук.

«А ще мене дуже зачепив Густав Клімт. Це теж така неординарна особистість, дуже екстравагантна, дуже любив жінок. В мене навіть, якщо підсвітити цю картину, то видно, що я намалювала люмінесцентними фарбами дуже багато сперматозоїдів, бо Клімт мав до 18 дітей», ‒ додає художниця.

Цю серію «Вічні і геніальні» подружжя Проданчуків найперше покаже у Києві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук