У Львові затвердили програму відзначення 150-річчя з дня народження Митрополита Шептицького

Митрополит Андрей Шептицький

Сьогодні, 19 березня, під час засідання сесії Львівської міської ради депутати затвердили «Програму відзначення 150-річчя з дня народження Митрополита Андрея Шептицького». За це рішення проголосував 61 депутат.

Під час обговорення ухвали начальник юридичного управління Гелена Пайонкевич заявила, що програмою передбачено розподіл коштів на фінансування реконструкції площі св. Юра та встановлення пам’ятника Митрополитові Шептицькому, відповідно до прийнятих раніше ухвал міськради.

За її словами, програма передбачає використання з міського бюджету 30 млн грн на реконструкцію площі, де буде встановлено пам'ятник Митрополиту Шептицькому.

Ще 3,5 млн грн виділено єпархією УГКЦ саме на встановлення пам’ятника. Третім пунктом ухвали зазначено, що на реконструкцію площі та спорудження пам’ятника також буде використано доброчинні пожертви, сума яких ще уточнюється.

«Третій пункт - це доброчинні пожертви, але сума надходжень наразі не уточнена, тому цифри вноситимемо окремими змінами до ухвали», - сказала Пайонкевич.

Голова бюджетної комісії ЛМР Яромир Самагальський попросив покласти відповідальність за виконання Програми не лише на бюджетну комісію, але 1 на управління культури, архітеткури та інші профільні департаменти.

Він також запропонував створити комісію по контролю використання цих коштів не лише з депутатів та чиновників, але й представників церкви та журналістів.

Як повідомляв ZAXID.NET, депутати Львівської міськради торік у вересні прийняли ухвалу про спорудження пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицькому та створення площі Св. Юра навпроти храму на Святоюрській горі у Львові.

На початку цього року у Львові почали точитися гострі суперечки щодо доцільності встановлення пам’ятника. Одні вважають, що в такий спосіб львів`яни гідно вшанують пам’ять митрополита. Інші ж переконані, що недоцільно витрачати кошти на пам’ятник у часи війни та економічної кризи. Також застереження викликає і руйнування скверу, через який має пройти дорога.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук