У Миколаєві бюджетні установи переходять із твердого палива на газові котли

Головні Новини за 21 січняІрина Папірник, 21 січня 2015, 16:28 1149 0

Україна вже рік намагається скорочувати споживання російського газу. Бюджетні організації у Миколаєві Львівської області, зокрема, обігрівають завдяки альтернативному паливу. Втім, частина з них раптом вирішила перейти на газові котли. Кажуть, що зараз вони економніші.

У місті є дві котельні, які обігрівають 16 бюджетних установ твердим паливом. Приватні підприємці, які тримають ці котли, кажуть, що такий вид опалення – і економічний, і якісний.

«Одна гігакалорія газу коштує 1650 гривень, а в нас зараз з 1 січня вартість однієї гігакалорії становить 1050 гривень, а до 1 січня було 953 гривні», - пояснив власник котлів Михайло Юнко.

Зараз альтернативні котли обігрівають райдміністрацію. Однак миколаївські чиновники ставлять у приміщенні адміністрації власний котел – газовий. Вони кажуть, що він буде працювати економніше. Аналогічно вчинила і миколаївська школа №2. Тут навіть придбали модульний італійський обігрівач, оскільки котел на тверде паливо через естетичні причини поставити не можуть.

«Нами було прийнято рішення будувати газову модульну котельню», - розповів працівник відділу освіти Миколаївського РДА Олег Лехович.

І райадміністрація, і відділ освіти, в один голос переконують, що їхні газові котли набагато економніші і гігакалорія теж розраховується на тих ж 1050 гривень. Але це поки ціна на газ нинішня.

За підсумками минулого року, споживання газу  в Україні становить 42,6 млрд м3, що на 16% менше ніж у 2013 році. Тобто усі  зараз шукають альтернативу та намагаються економити. Тим паче, що уряд вже заявив, чергове подорожчання блакитного палива для населення відбудеться вже 1 травня цього року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук