Уряд Молдови у повному складі подав у відставку
У країні хочуть провести позачергові вибори
Демократична партія Молдови відмовляється від влади, щоб країна могла вийти з політичної кризи. Про це заявив на брифінгу за підсумками національної політичної ради Демпартії Володимир Чеботар, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на молдовські ЗМІ.
Він повідомив, що уряд на чолі з Павлом Філіпом в повному складі йде у відставку.
Тим не менш Чоботар підкреслив, що уряд під керівництвом Майї Санду — незаконний «до тих пір, поки є рішення чинного Конституційного суду», і держструктури не можуть на законних підставах виконувати його рішення.
Чеботар також заявив, що Демпартія не відмовляється від ідеї дострокових виборів. «Це необхідно для того, щоб нова влада була легітимною», – додав він. Політик повідомив, що найближчим часом Демпартія оголосить про подальші плани. «А тепер ми всі можемо піти відпочити», – завершив він.
Водночас після оголошення про відставку уряду з аеропорту Кишинева вилетіли п’ять чартерних рейсів.
Спочатку повідомлення про два чартери на злітній смузі аеропорту почали з’являтися у соцмережах. Пізніше, джерела аеропорту Кишинева підтвердили те, що п’ять чартерів готові до вильоту у Стамбул. Станом на 19:30 повідомляється про зліт літаків один за одним.
Автомобільний рух перед аеропортом був заблокований на період перед відправленням літаків. Очевидці повідомляють про автомобільні затори в районі аеропорту.
Молдовські користувачі соцмереж висловлюють припущення, що на борту одного з цих літаків міг бути лідер Демократичної партії Молдови, олігарх Володимир Плахотнюк.
Нагадаємо, від 8 червня у Молдові фактично склалося двовладдя з двома урядами і парламентською більшістю, легітимність якої попередня влада не визнає. Новий уряд на чолі із Майєю Санду визнали ключові держави ЄС, а також Росія.
Того ж дня парламентська більшість Молдови проголосувала за декларацію «Про захоплену державу», котра передбачає «звільнення захопленої олігархами держави» і вивід держструктур з-під впливу «олігархів» з Демократичної партії під проводом Володимира (Влада) Плахотнюка.
Опісля Демократична партія під орудою Плахотнюка оголосила про захоплення влади та встановила сцену у центрі столиці. У Кишиневі їхні прихильники блокували держустанови. ЗМІ повідомили, що для протестів до столиці звозили бюджетників.