У московських СІЗО перебуває 20 українських військовослужбовців, - правозахисник
До теми
- Порошенко: З полону звільнили ще 17 бійців ZAXID.NET
- За добу з полону терористів звільнили 57 українських військових ZAXID.NET
- Терористи утримують 400 українських військових, стільки ж вважаються зниклими безвісти ZAXID.NET
- Ірина Геращенко: Список заручників та зниклих безвісти сьогодні налічує 2,8 тис. осіб ZAXID.NET
Російська правозахисниця, керівник групи «Груз-200 з України в Росію» у Facebook Олена Васильєва повідомила, що в московські СІЗО були відправлені не менше 20 українських військовослужбовців.
Про це вона розповіла вчора, 17 листопада, в ефірі Еспресо.TV.
«Коли ми займалися «грузом 200», дуже багато хто став звертатися до нас з проханням віднайти зниклих родичів. І серед тих, хто вже зараз в умовах обміну – це одна група людей, але чомусь з'явилася й інша група людей, які були захоплені, потрапили в полон під час бойових дій, вони були відправлені в Росію, їх тепер звинувачують у нібито незаконному перетині кордону. Тобто, люди, по суті, викрадені і вони деякий час перебували в Ростовському СІЗО, а потім були перевезені до Москви. З деякими з їхніх родичів я зв'язалася», - сказала Васильєва.
«Я прочитаю кілька прізвищ, тому що мені необхідно знайти родичів полонених. Що потрібно робити родичам? Їм не потрібно їхати в Москву, бо був такий випадок, коли спробували родичі забрати з полону людини, їм пообіцяли повернути його, повернули, але тепер цих людей не випускають з Росії. Тому ваші родичі можуть спокійно зв'язатися зі мною, я вже домовилася з російськими адвокатами російського протесту, які будуть вам допомагати», - зазначила правозахисниця.
Далі Васильєва зачитала список прізвищ полонених українців, про яких відомо. Серед них: Галич, Вленовський, Васильківський, Кімоть, Ярич, Назаренко, Курінний, Марухняк, Чіп, Тичмук, Солоннік, Цибін, Мірошниченко, Баранов, Маханько, Демьяннік, Якименко, Моісеєнко, Ревенчук, Тимощук (під питанням), Бойко (під питанням).
За словами правозахисниці, над іншим списком полонених українських військових вона вже почала працювати з родичами.
Нагадаємо, напередодні президент України Петро Порошенко повідомив, що з полону терористів в Донецьку звільнили 17 військовослужбовців.
Обмін полоненими мав відбуватися в рамках домовленостей, досягнутих в Мінську 5 вересня на засіданні тристоронньої контактної групи (Росія - Україна - ОБСЄ). Перший обмін полоненими відбувся 12 вересня. Після цього сторони проводили обмін полоненими ще кілька разів, але потім процес обміну заручниками неодноразово зривався з вини представників ДНР і ЛНР.
За останніми даними СБУ, в полоні у терористів перебувають близько 400 осіб. Всього, за офіційними даними, з полону терористів вдалося звільнити близько 1300 заручників.