У «Музеї-Арсенал» вперше у Львові запровадили екскурсії з аудіогідом для незрячих
Першу екскурсію провели для дітей
Львівський «Музей-Арсенал», що є відділом Львівського історичного музею, став доступніший для незрячих відвідувачів. Тут уперше у Львові запровадили екскурсії з аудіодискрипцією – аудіогідом, адаптованим для незрячих. Перше знайомство з музеєм провели для дітей.
Найперше таким гостям дають інструкцію, роздруковану шрифтом Брайля. Усі таблички теж підписані, так само промарковані клавіші аудіогіда.
Техніку купили за грант від Вишеградського фонду. Текст для аудіогіда готували разом незрячі із працівниками музею і у ньому звучить детальний опис музею.
«Коли людина зряча йде по музею, вона все бачить, а ми, незрячі, починаємо з самого опису музею, що це двоповерхове приміщення, що експозиція починається з верхньої зали, що вона містить 22 вітрини. Тобто незряча людина, яка потрапляє у музей, має відразу орієнтуватися», – пояснила Оксана Потимко, виконавча директорка Української спілки інвалідів Львівщини.
А далі уже екскурсовод поведе до експонатів. Уявити собі артефакт незряча людина може лише через дотик, тому в Арсеналі створили муляжі раритетів, навіть склали у повний ріст лицарів в обладунках.
«У нас є представлено два лицарі, які відтворюють репліки озброєння лицаря. На доторк можна побачити меч, бойову рукавицю, шолом, плюс наші гармати доступні, які є оригінальним експонатом. Думаю, діти їх руками не пошкодять», – пояснив завідувач відділу «Музей-Арсенал» Тарас Процак.
Така екскурсія з аудіодискрипцією для незрячих була пробною і як виявилося, добре продуманою. Тому відтепер стане постійною.
«Мені все зрозуміло, наш екскурсовод нам все пояснив. Я колись дивилася один фільм про війну і не здогадувалася, як виглядає зброя, а тепер мені все зрозуміло і мені буде тепер цікавіше», – зізналася незряча відвідувачка музею Софійка Хома.
Нагадаємо, що раніше саме у «Музеї-Арсеналі» вперше у Львові створили муляжі оригінальних експонатів для незрячих.