У новому році автомобілістів чекають нові штрафи за порушення ПДР

У новому році автомобілістів чекають нові штрафи за порушення ПДР
фото МВС
За неправильне паркування пропонують штрафувати на 1020 грн

У Верховній Раді 30 грудня зареєстрували законопроект про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку і стоянку авто на місцях, призначених для інвалідів. Відповідний документ законопроекту оприлюднили на сайті Верховної ради.

У цьому законопроекті пропонується встановити, що паркування на місцях для осіб з інвалідністю водієм, який не має документів, що підтверджують наявність у нього або у одного з пасажирів інвалідності (крім явно виражених ознак інвалідності), тягне за собою штраф для водіїв у розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (один такий мінімум становить 17 гривень, тобто мова йде про суму 1020 грн – замість нинішніх 465 грн).

Повторне вчинення порушення, передбаченого частинами другою, третьою або п'ятою цієї статті тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб суб'єктів господарювання, які містять майданчики для платного паркування транспортних засобів у розмірі від 120 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 2040 грн до 2550 грн). При цьому інвалід може використовувати будь-яке паркомісце, якщо на паркуванні відсутні позначення місць для інвалідів.

Також встановлюється право на паркувальне місце для осіб з інвалідністю біля житлових будинків. Розпізнавальний знак «Водій з інвалідністю» повинен буде розміщуватися на автомобілях спереду і ззаду. Пропонується дозволити евакуацію автомобілів, які займають місця для осіб з інвалідністю.

Згідно з законом, за водіння у нетверезому стані водія затримали вперше, то його оштрафують на 10200 гривень і позбавлять прав водіння автівки на 1 рік. Якщо протягом 2 років після першого затримання водія знову зупиняьб у нетверезому стані, то він має сплатити штраф у сумі 20400 гривень і на 3 роки буде позбавлений прав керувати. Якщо ж протягом 5 років водія зупинять втретє за порушення, то він зобов'язнаий сплатити штраф у сумі 40800 гривень і його на 10 років позбавлять прав.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук