У перший день безвізу з ЄС прикордонники прогнозують збільшення пасажиропотоку на 30%

У перший день безвізу з ЄС прикордонники прогнозують збільшення пасажиропотоку на 30%
фото 112.ua
У ДПСУ вивчили досвід молдавських і грузинських колег

Державна прикордонна служба України вважає, що в перший день набрання чинності безвізового режиму з ЄС пасажиропотік може збільшитися на 30%. Про це заявив глава прикордонного відомства України Віктор Назаренко, пише «Інтерфакс-Україна».

«Що стосується наших прогнозів і очікувань 11 червня, то ми вивчили досвід наших молдавських і грузинських колег. Він, звичайно, різний, адже у Грузії немає автомобільних пунктів пропуску з ЄС, плюс у наших країн різна кількість населення. Але в цілому, з урахуванням можливостей пунктів пропуску та з урахуванням річного періоду, ми очікуємо, що пасажиропотік у перший день може зрости відсотків на 30, а в подальшому – на 10-15%», - сказав він.

За його словами, на сьогоднішній день Держприкордонслужба зробила ряд заходів і готова до набуття чинності безвізового режиму. «Наша служба в цілому виконала весь комплекс завдань, які були визначені планом лібералізації візового режиму для громадян України. Були відповідні доручення з боку президента і уряду. Роботу ми провели за трьома напрямками», - сказав Назаренко.

Віктор Назаренко зазначив, що перший напрямок - це підвищення рівня безпеки якості прикордонного контролю в пунктах пропуску, другий – подальша інтеграція Держприкордонслужби в загальну систему європейської безпеки, третій – підготовка персоналу. «Ми збільшимо зміни і наряди, проведемо відповідну роботу з нашими суміжними службами та колегами. До речі, ми виступили з ініціативою з приводу того, щоб європейська прикордонна організація FRONTEX з 10 червня делегувала нам своїх представників у пункти пропуску на кордоні з країнами ЄС і на авіаційних пунктах пропуску», - підкреслив глава прикордонного відомства.

Назаренко повідомив, що всі пункти пропуску обладнані засобами біометричного контролю, підключені до бази Інтерполу, підготовлений персонал, включаючи проходження мовної підготовки.

Нагадаємо, 17 травня в Страсбурзі відбулася церемонія підписання законодавчого рішення про введення Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України. Після рішення опублікують в Офіційному журналі ЄС і через 20 днів воно вступить в силу. Очікується, що це відбудеться вже 11 червня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук