У Празі знайшли друге «представництво ДНР»

СуспільствоРоман Ганкевич, 11 вересня 201610391
Голова чеської організації «Національна самооборона» Нела Ліскова (ліворуч)

Проросійська риторика формального лідера країни Мілоша Земана, який назвав повернення Криму Україні неможливим, стала одним із факторів відкриття в ній так званого «представництва ДНР» тижень тому в Остраві, повідомляє ТСН.

Незважаючи на кілька нот протесту Міністерства закордонних справ України та намагання чеської влади щось з цим зробити, громадський «центр», який сепаратисти називають своїм «першим дипломатичним представництвом у Європі», і далі працює. Він зареєстрований на околиці промислової Острави в дуже депресивному районі. Фактично знаходиться в офісному приміщенні в центрі міста.

Між тим, в Празі на вулиці Гибернській зареєстрована ще одна структура під назвою «Представницький центр Донецької області». І до всіх них має дотична одна людина – чеська громадянка Нела Ліскова, яка називає себе «почесним консулом "ДНР"» в Чехії.

«Ми звернулися з офіційним запитом до нашого прем'єр-міністра: як ця реєстрація могла пройти юридично, чи тут немає якогось конфлікту зі законодавством Чехії? Тому що Чехія не визнає так звану «Донецьку народну республіку»», - заявив депутат парламенту Чехії Марек Женішек.

Чеські активісти, які симпатизують Україні, спробували з'ясувати, як працює цей «представницький центр» в Остраві. Як виявилось, посеред білого дня в звичайний робочий день в тому офісі нікого немає, і він зачинений.

«Це така димова завіса. Мета досить проста. Створити враження, що мова йде про легітимне державне утворення, чого насправді немає! Щоб бодай в якихось засобах масової інформації — чи то російських, чи то міжнародних — це обговорювали», - пояснив заступних директора чеського центру «Європейські цінності» Якуб Янда.

Зазначимо, що нещодавно у Чехії оприлюднили два звіти чеської розвідки та громадської організації «Європейські цінності», в яких мова про російський вплив у Чехії. Метою Кремля, є дискредитація членства Чехії в Європейському союзі та НАТО в очах чеської громадськості. Також приділялася увага фінансуванню Кремлем екстремістських політичних груп, на кшталт «Національної самооборони», одним з лідерів якої і є Нела Ліскова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук