У п’яти львівських школах діти з батьками складають меню
У школах тестують пілотний проект «Обід на вибір»
До теми
Учні п’яти львівських шкіл тестують пілотний проект «Обід на вибір». У шкільних їдальнях кухарі готують по дві основні страви, а діти вже обирають їжу до смаку.
Гречка з биточками або гуляш із макаронами, салат із моркви або капусти – такий вибір на обід у школярів львівської школи №53. Тут із листопада минулого року тестують пілотний проект міського управління освіти «Обід на вибір». Щодня кухарі готують по дві страви, а діти вже обирають, що більше смакуватиме.
«У нас кожного дня інше меню. Учора були оладки, сьогодні – гречка, биточки, макарони. Завтра тоді будуть сирнички смажені, картопля з курячим філе», – розповіла старша кухарка Оксана Коротких.
«Я сьогодні обрав гречку з м’ясом. Тут дають кращу їжу, ніж раніше. Дають сосиски, макарони й інші солодощі і корисну їжу», – тішиться учень четвертого класу Матвій Матвіїв.
На собівартість обідів пілотний проект не вплинув. Натомість, нове обладнання для роздачі підприємці придбали за власний кошт.
«Ми придбали лінію роздачі. Поставили для того, щоб дитинка крім того, що вона теоретично чує, на практиці могла прийти і побачити страви», – пояснив підприємець Микола Невмержицький, який надає послуги у їдальні школи.
Кухарі кажуть, що діти почали краще їсти. Тому відходів значно поменшало.
«Може бути до півтора відра відходів, але і дітей є багато. Було більше, набагато. Ми маємо такі банки на 38 літрів, то за два дні можна було назбирати півтори банки», – розповіла працівниця кухні Ольга Івануш.
Пілотний проект, окрім 53-ої школи, запровадили ще у школах №42, 98, 4 та 60. У деяких із них батьки з дітьми обирають меню на тиждень.
«Кожна сім’я обирає окремо. Тобто батьки сідають із дитиною. Кожна дитина приносить на четвер інформацію. Вона узагальнюється і відповідно в п’ятницю надавач послуг знає, які страви будуть готуватися на кухні наступного тижня», – пояснила начальниця управління освіти Зоряна Довганик.
Таку практику у місті хочуть запровадити принаймні у 40% шкіл.
«Зараз ми будемо працювати з іншими школами. Це має бути, перш за все, бажання керівництва шкіл, можливість постачальників, які дають харчування, тому, що дітям подобається таке нововведення, однозначно», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.
Собівартість шкільного обіду для молодших класів – 12-14 грн. Платить за це місто.