У рейтингу голів ОДА України Вишиванюк – перший, Цимбалюк – дванадцятий
Голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк посів перше місце у рейтингу губернаторів тижневика «Коментарі» за підсумками першого кварталу 2011 року. Цього разу у порівняльній таблиці розвитку регіонів лідирує Прикарпаття, випередивши переможців попереднього рейтингу, – Волинську та Рівненську області.
Відповідний рейтинг опубліковано в журналі «Коментарі» (від 27 травня).
За двадцятьма критеріями оцінки Прикарпаття у підсумку здобуло 72,5 бала, Волинська область на чолі зі своїм керівником Борисом Клімчуком посіла друге місце з 69,5 балів, а Рівненська область і Василь Берташ зайняли третю позицію, набравши 66 балів.
Закарпатська (Олександр Ледида, 16,5 бала) та Чернівецька (Михайло Папієв, 10,5 бала) області розташувались у рейтингу на 10 та 11 місці, а от голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк з результатом 10 балів розділив з керівником Дніпропетровської області Олександром Вілкулом (6,5 балів) 12 та 13 позиції.
Найнижче у рейтингу західноукраїнських голів ОДА опинився очільник Тернопільщини Валентин Хоптян (-19,5 бала), розділивши 17-18 позиції з мером міста Києва Олександром Поповим (-28 балів).
Останнє 27 місце у рейтингу губернаторів зайняв голова Чернігівської області Володимир Хоменко з результатом у загальному підсумку -72,5 бала.
Оцінювали голів обласних адміністрації за наступними 20 критеріями: динаміка промисловості, динаміка сільського господарства, динаміка роздрібної торгівлі, динаміка сфери послуг, динаміка будівництва, нове житло, освоєні капітальні інвестиції, сальдо зовнішньої торгівлі, фінансові результати підприємств, оплата ЖКП, фінансування субсидій, інфляція, рух кадрів, вимушена неповна зайнятість, виплата зарплат, динаміка зарплат, ставки нижче за мінімум, забруднення повітря, народжуваність та смертність.
Керівник Прикарпаття випередив своїх колег за темпами динаміки в промисловості (13 балів), будівництві (12) й сільському господарстві (11), а також помітним обсягом уведеного в експлуатацію нового житла (12).
Видання відзначає на Прикарпатті динаміку зростання виробництва промислової продукції (у порівнянні з аналогічним періодом на 28,1%), приріст виробництва сільгосппродукції (на 11,7%), пришвидшення темпів введення в експлуатацію нового житла (91,6 кв м на 1 тис. осіб при середньоукраїнському показнику 31,8 кв м).