У січні потрібно організувати страйк, який заблокує владу, – Луценко

Оксана Панчишин, 24 грудня 2013162758
У січні потрібно організувати страйк, який заблокує владу, – Луценко
фото ZAXID.NET
Юрій Луценко у Львові 24 грудня

Під час свого виступу на львівському Євромайдані 24 грудня політик Юрій Луценко закликав усіх вступати в народне об’єднання «Майдан» і назвав чотири причини, чому кожен українець повинен це зробити.

Він зазначив, що ведеться багато розмов щодо формування Ради «Майдану». «Багатьох непокоїть контроль політиків над цією організацією. Хочу всіх заспокоїти. Це лише стартовий склад і двері відкриті для всіх. Мільйони людей повинні зрозуміти, що їхнє майбутнє в організації «Майдан», – сказав політик і закликав усіх вступати до цього народного об’єднання.

Відтак він навів чотири причини, чому це потрібно зробити. По-перше, це допоможе захистити активістів. «Те, що на Волині намагаються репресувати студентів, які прийшли із перевернутими портретами президента, свідчить, що вони потребують захисту десятків тисяч волинян, які були на Майдані. Це б унеможливило будь-які репресії», – додав Юрій Луценко.

Крім цього, він зазначив, що потрібно «поширювати зону свободи на Схід». По-третє, як наголосив політик,треба готувати реальний страйк, який паралізує цю владу. Але не просто оголосити про цей страйк зі сцени, а створювати страйкоми у містах.

По-четверте, «Майдан» має сформатувати під свої інтереси опозиційних політиків. «Ми потребуємо не лише розуміння «проти кого» ми, але й «за що» ми. Опозиція має дати план реформ, команду реформ і єдиного кандидата в президенти. Політики – вже не месії, вони – інструменти досягнення мети суспільства», – сказав Юрій Луценко.

За його словами, є два варіанти розвитку подій: революційний та еволюційний.  «Перший – вже у січні після свят організувати справжній страйк, а не просто маніфестацію вихідного дня. Впродовж усіх днів тижня організувати страйк, який заблокує владу на всіх автошляхах, на всіх площах, в урядовому кварталі, у всій країні і тоді владі доведеться визнати, що вона вже не влада», – зазначив політик.

Водночас він сказав, що люди можуть бути не готовими до такого розвитку подій. Тоді доведеться йти еволюційним шляхом – президентські вибори. «Але це будуть не вибори, а це буде війна. Ми не матимемо ні чесного підрахунку голосів, ні чесної ЦВК», – сказав Луценко. Він додав, що потрібно «захоплювати голови». 80% населення треба захопити планом нової європейської країни. Тоді, на його думку, можливо буде виграти вибори.

Також політик заявив, що країною править мафія, яка не здає «своїх» і саме тому прем’єр-міністр Микола Азаров і міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко не пішли у відставку. «Закон мафії: пахан не здає своїх. Якщо він здасть хоча б одного члена мафії, мафія розсиплеться. Ось чому нема відставки уряду та міністра внутрішніх справ. Ми маємо справу не з політичними опонентами, а з правлячою мафією», – сказав він.

Нагадаємо, 22 грудня опозиція оголосила про створення Народного об’єднання «Майдан». Співголовами Ради «Майдану», які очолили об’єднання, стали Олег Тягнибок, Сергій Квіт, Віталій Кличко, Юрій Луценко, Юлія Тимошенко та Арсеній Яценюк. До колегіального органу можуть вступати політичні партії, громадські організації та українські громадяни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 58

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук