У Сімферополі вимагали ліквідувати державний статус української мови
У Сімферополі кілька десятків активістів російського націоналістичного руху закликали ліквідувати державний статус української мови.
Акція відбулася у п’ятницю, повідомляє "Радіо "Свобода".
Серед вимог Народного фронту "Севастополь-Крим-Росія" - повна русифікація кримського шкільництва і ліквідація державного статусу української мови.
Вони принесли до державної установи петицію з вимогою вилучити українську мову зі шкільної програми і залишити її для вивчення "лише факультативи, за бажанням батьків".
Координатор "фронтовиків" Валерій Подьячий, каже, що "найкраще" вивести вивчення української мови у недільні школи.
Водночас, він наголосив, що не виступає проти "вільного розвитку української мови" в країні, і не проти того, щоб громадяни "насолоджувалися чудовою мелодикою і пишнотою" українського слова.
"Колядки, щедрівки, веснянки, байки, гуморески – все це треба вітати. А з державного обігу цю мову слід вилучити", - заявив Подьячий.
Глава "Російського товариства Криму" Анатолій Лось заявив на мітингу, що українців та української мови насправді немає, бо їх "придумали австріяки, поляки та Німеччина".
У Міністерстві освіти Криму активістів прийняв заступник міністра і пообіцяв їхні вимоги уважно вивчити і передати своєму керівникові - Віталіні Дзоз, яка зараз балотується від Партії регіонів до Верховної Ради.
Нагадаємо, 3 липня 2012 року Верховна Рада прийняла закон «Про засади державної мовної політики». Згодом голова Верховної Ради України Володимир Литвин підписав його і відправив президентові України Віктору Януковичу. Додамо, що раніше В.Янукович заявляв, що прийме рішення щодо ухваленого закону лише після його ретельного фахового аналізу та експертних висновків. Янукович підписав Закон №5029-VI "Про засади державної мовної політики" 8 серпня 2012 року. Закон передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.
13-19 серпня статус регіональної російській мові надали обласні Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Одеська, Херсонська, а також міські Ізмаїльська, Одеська і Севастопольська ради. 20 серпня статус регіонального російській мові надала Харківська міська раду, 21 серпня - Миколаївська і Херсонська, 6 вересня – Луганськ.
Зауважимо, у новому варіанті закону про мови немає регіональних мов.