У США розробили пристрій, який виявляє пояс шахіда на відстані до 100 метрів
У США розробили нову версію пристрою, що дозволяє зафіксувати людину з «поясом смертника» (зі схованою під одягом вибухівкою) на відстані до ста метрів, повідомляє Лента.ру з посиланням на видання Defense One.
Комплекс датчиків під назвою «Система виявлення терористів-смертників без входу до зони ураження» (Standoff Suicide Bomber Detection System, SSBDS) був розроблений Об'єднаним агентством по боротьбі з саморобними вибуховими пристроями Міноборони США і вперше був випробуваний у 2012 році в Афганістані.
SSBDS складається з датчиків випромінювання в середньо - і довгохвильовій інфрачервоній області спектру, а також випромінювання в терагерцевому діапазоні. У комплексі також встановлена камера, чутлива до видимого світла.
Образ людини на екрані однією з гіперспектральных систем Фото Wikimedia Commons
Огляд нової версії SSBDS пройшов на початку тижня на військовій базі Форт Бельвуар. Коли SSBDS спрямована на людину, система показує зображення трьох типів: зернисте чорно-біле (від інфрачервоних датчиків), яскраво-оранжеве (частота терагерц) і звичайну картинку (камера). Пояс смертника видає себе темними плямами або смугами там, де повинні знаходиться суцільні білі або помаранчеві зони — і натреноване око оператори відразу зверне увагу на ці аномалії, заявляють розробники.
Комплекс відрізняється масивністю: кожен набір датчиків досягає до метра у висоту, що на даний момент робить неможливим створення портативної версії пристрою. Однак SSBDS пропонують встановлювати в аеропортах, стадіонах, у концертних залах і інших громадських будівлях. У випадку успішного продовження проекту в SSBDS планують встановити новаторські датчики гіперспектрального випромінювання. Цей метод дозволить операторам виявляти на картинках характерні «сліди» різних хімічних речовин, насамперед вибухівки.
Спочатку комплекс проектувався для захисту військових баз, але теракти в Парижі поставили питання про його використання в мегаполісах. Поки вартість системи наближається до мільйона доларів. Тим не менш, у разі запуску в масове виробництво ціна впаде, так як датчики виготовляються з компонентів, які випускаються серійно.