У США розробили протез, який відчуває дотик

СвітРоман Ганкевич, 16 вересня 20153720
У США розробили протез, який відчуває дотик
фото DARPA
Протез розроблений за програмою агенції DARPA «Революційне протезування»

Агентство міністерства оборони США, що відповідає за розробку нових технологій для використання у збройних силах, DARPA провело клінічне випробування протеза, який дає можливість відчувати дотик. Про це йдеться в офіційному прес-релізі агентства.

Як зазначається, паралізованому 28-річному чоловікові вживили масив електродів в сенсорну кору головного мозку, яка відповідає за відчуття дотику, а також у проекційну кору, що відповідає за рухи тіла. По суті, тепер він може відчувати дотики людей, а також рухати рукою.

За результатами тестування, в якому чоловікові закривали очі і торкалися його руки, він визначав місце дотику з близькою до 100% точністю. Коли торкалися одночасно в двох місцях, він також це відчував.

Крім того, протез оснащений спеціальними датчиками, які розпізнають тиск від зіткнень із різними поверхнями і передають сигнал на пов'язані з ними електроди, розміщені на постцентральной звивині мозку. Це дозволило пацієнтові не тільки відчувати різні поверхні, але і визначати, на який із пальців протеза чиниться тиск. За словами дослідників, в результаті випробувань стало зрозуміло, що мозок сприймає сигнали від протеза майже як природні.

Результати дослідження поки не опубліковані, але якщо вони пройдуть перевірку наукового співтовариства, то технологія протезування зможе зробити гігантський крок у бік імітування роботи природних кінцівок.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук