За даними поліції, у мітингу у центрі Києва взяли участь близько 10 тис. осіб
Після завершення віче багатотисячна колона рушила на Банкову
До теми
Станом на 14:00 6 жовтня на віче «проти капітуляції» на Майдан Незалежності прийшли близько 10 тис. людей. Учасники акції виступають проти реалізації так званої «формули Штайнмаєра» для врегулювання ситуації на Донбасі. Про це повідомляє прес-служба ГУ НП Києва.
«До столичної поліції надійшло кілька заявок про проведення акції на Майдані Незалежності. На цей час там перебуває близько 10 000 осіб. Порушень не зафіксовано», – йдеться у повідомленні.
Уточняється, що на Майдані незалежності службу несуть 300 поліцейських, у тому числі співробітники поліції діалогу, та військовослужбовців Національної гвардії України.
Водночас, за словами колишнього віце-прем'єра України Павла Розенка, в акції взяли участь близько 20 тис.осіб. Організатори віче поки що жодних цифр не оприлюднювали.
За даними організаторів акції, віче спрямоване «проти будь-яких спроб влади ухвалити рішення, які призведуть до поразки у війні з Росією». Варто уточнити, що на акції були присутні представники праворадикальних сил, зокрема, активісти «Національного корпусу», «Національної дружини» та «Правого сектора».
Зокрема, лідер «Нацкорпусу» Андрій Білецький під час свого виступу заявив, що представники його організації сьогодні прибули до Золотого, що на Луганщині (там завтра має розпочатися розведення сил, – ред), щоб за необхідності «зі зброєю в руках не допустити переходу даного населеного пункту під контроль російсько-терористичних сил».
За повідомленням «Еспресо», після завершення віче багатотисячна колона рушила на Банкову, до Офісу президента. Наголошується, що організатори акції звернулися до людей з проханням діяти виключно в межах закону.
Нагадаємо, що подібні акції відбуваються сьогодні по всій Україні, зокрема, у Львові.
Україна погодила «формулу Штайнмаєра» 1 жовтня. Її також погодила Росія і представники бойовиків. «Формула Штайнмаєра» передбачає, що Україна ухвалює закон про особливості місцевого самоврядування на Донбасі, який тимчасово починає діяти одразу після завершення голосування на місцевих виборах на окупованих територіях Донбасу. Закон почне діяти на постійній основі після того, як ОБСЄ визнає ці вибори такими, які загалом відповідають демократичним стандартам.
Погодження Україною «формули Штайнмаєра» викликало стихійні протести опозиції.