Учні та майстри львівського училища розробили електробагі для військових
Автомобіль працює без шуму і обладнаний камерою нічного бачення
У львівському училищі №29 сконструювали особливе електробагі, яке працює безшумно і навіть без світлових вогнів, його передадуть військовим на передову. Це напрацювання – вдосконалена версія електротрицикла, яким вже користується 125 бригада ТрО. Училище потребує матеріальної підтримки для закупівлі додаткових деталей.
Майстри виробничого навчання і учні училища працювали над створенням багі два місяці. Його зібрали з підручних матеріалів металобрухту, переварили і заново склали каркас. Решту деталей закупили за кошти благодійників. Як повідомляє прес-служба ЛМР, за три дні вдалося зібрати необхідні 140 тис. грн на першу машину. Багі високе і легке. Навіть, якщо б застрягло десь, то двоє людей легко його можуть витягнути.
«Він повністю працює на електротязі, акумуляторних батареях. Передач немає, там напряму мотор з редуктором. Потужніший двигун, задній привід. Цей автомобіль повністю безшумний, також може працювати вночі без використання світлових вогнів. Ми поставимо камеру нічного бачення і планшет, щоб орієнтуватися, куди їхати. Спереду ми зробили майданчик, щоб поставити озброєння, ящик з боєприпасами. Ззаду буде підножка, щоб могла стати ще одна людина», – пояснив ZAXID.NET майстер виробничого навчання училища №29 Андрій Кашуба, який працював над створенням багі.
Цей транспортний засіб є покращеною версією першого проекту училища – електротрицикла. Його у травні передали військовим і отримали схвальні відгуки.
«Ми вирішили вдосконалити розробку і створили електробагі, який може тихо і влучно допомагати захисникам на фронті. Залишилось доробити декілька фінальних штрихів і за кілька днів цей автомобіль поїде виконувати бойові завдання. Вже маємо нові замовлення від військових, тому одразу після цього проекту беремося за нові», – зазначив керівник Вищого професійного училища №29 Львова Роман Стецький.
Вартість одного електробагі – близько 150 тис. грн. Гроші для них збирає благодійний фонд. Реквізити тут.
Нагадаємо, у ВПУ №29 навчають на слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів, а з нового навчального року відкрили нову спеціальність – майстер з діагностики електронного устаткування автомобілів. Тут є навчально-практичний центр. Від початку великої війни в училищі відремонтували понад 130 автомобілів на фронт.