УГП звинуватила «Європейську солідарність» у кібератаці на сайт
Невідомі опублікували на сайті УГП фейкову заяву
Вранці 20 листопада на сайті Української Галицької партії з'явилася заява зі звинуваченнями на адресу одного з основних спонсорів партії Володимира Матківського. Це повідомлення провисіло на сайті більше години, після чого його видалили адміністратори. Керівництво УГП стверджує, що не має жодного стосунку до публікації фейкової заяви і звинуватило представників львівського осередку партії «Європейська солідарність» у кібератаці на офіційний сайт партії.
«Ми, спільнота Української Галицької Партії, активісти та журналісти, яким доводилося говорити про мафію, яка хоче захопити Львів, вирішили з’ясувати, хто ж ті люди, які фінансують нашу політичну силу. І факти, які нам вдалося отримати, нас шокували. Ми не можемо більше мовчати, то ж напередодні виборів хочемо бути максимально відвертими з нашими виборцями, з тими, хто готовий віддати свій голос за УГП», – так починалася фейкова заява зі звинуваченнями на адресу Володимира Матківського, якого серед іншого звинуватили у зв'язках з міським головою Львова Андрієм Садовим та представниками «Самопомочі».
Також у заяві йдеться, що фірм, пов’язаних із Володимиром Матківським, начебто займаються постачанням цукру на тимчасово окуповані території Донбасу.
Ця інформація на сайті УГП з’явилася близько 10:00, а в УГП її побачили й видалили за годину. Втім у кеші пошуковика Google можна знайти повний текст заяви. Офіційне спростування від УГП опублікували на сторінці партії у Facebook.
Голова політради УГП Ірина Моряк розповіла ZAXID.NET, що пов’язує кібератаку з львівським осередком партії «Європейська солідарність» та її кандидатом на голову Львівської ОТГ Олегом Синюткою.
«Нас зламали і опублікували неправдиве повідомлення. Цей злочин ми пов’язуємо з кримінальним середовищем, яке, на наше переконання, сьогодні підтримує та фінансує львівський осередок партії "Європейська Солідарність". Атаку ми пов’язуємо з нашою чіткою позицією напередодні другого туру виборів мера Львова. Ми відкрито заявили про непідтримку кандидата від "ЄС" Олега Синютки. Водночас ми не декларували підтримку й чинному голові Андрію Садовому, адже маємо до нього чимало питань також», – заявила ZAXID.NET Ірина Моряк.
Фейкову заяву УГП практично відразу ж опублікував львівський сайт «Вголос», який формально перебуває під контролем політиків із ВО «Свобода». Однак під час виборчої кампанії 2020 року «Вголос» разом із телеканалом НТА активно популяризує Олега Синютку. Таку зміну редакційної політики пояснюють фінансовим впливом місцевого депутата «Європейської солідарності» Григорія Козловського і неформальною угодою з основним спонсором «Свободи» Ігорем Кривецьким.
«Ми вимагаємо від Козловського і його посіпак припинити тиск на Українську Галицьку Партію, які на нас вчиняють вже майже рік – через суди, напади на офіси та тепер ще й кібератаку. Очікувано, що журналісти з орбіти львівського олігарха вже опублікували цю інформацію без жодних уточнюючих запитань до представників УГП», – заявивла також голова політради УГП.
Керівництво УГП уже написало заяву про атаку в кіберполіцію, а технічний відділ партії з’ясовує обставини кібератаки. Представники «Самопомочі» і Андрія Садового, яких теж згадують у фейковій заяві, ситуацію наразі не коментували.
Зазначимо, що конфлікт між УГП та львівським бізнесменом Григорієм Козловським загострився після того, як 13 лютого вуличні активісти увірвалися у львівський офіс УГП в центрі Львова. Учасники штурму вимагали у керівництва партії вибачень за образу учасника АТО під час акції УГП проти будівництва фірмою доньки Григорія Козловського готельно-торгового комплексу на вул. Дорошенка, 2. В організації штурму офісу керівництво УГП звинуватило Григорія Козловського. У відповідь він подав на партію до суду. 9 грудня цю справу розглядатиме Франківський районний суд Львова.
Додамо, що Володимир Матківський є власником ТзОВ «Радехів-цукор». За даними сайту Bihus.info, компанія є однією з найбільших спонсорів УГП.