УІНП звернувся до правоохоронців через перейменування вулиць на Миколаївщині

УІНП звернувся до правоохоронців через перейменування вулиць на Миколаївщині
фото УІНП
Зокрема, міські депутати своїм рішенням повернули вулицям назви на честь Ватутіна та Горького

Український інститут національної пам’яті звернувся до поліції, прокуратури й СБУ через повернення комуністичних назв у місті Баштанка в Миколаївській області. Про це повідомила прес-служба УІНП.

25 травня цього року міська рада ухвалила рішення, яким перейменувала окремі об’єкти топоніміки у Баштанці. Зокрема, до переліку ввійшли вулиці, раніше перейменовані у зв’язку з декомунізацією. Так, вулиці Небесної Сотні повернули попередню назву вулиця Баштанської республіки, вул. Підпільників ОУН – вул. Васляєва, вул. Д. Боровика – вул. Ватутіна, вул. М. Василенка – вул. Горького.

Український інститут національної пам’яті надіслав міському голові Баштанки листа, в якому наголосив, що згадане рішення суперечить чинному законодавству, й закликав призупинити його відповідно до закону «Про місцеве самоврядування в Україні».

Також Інститут звернувся з відповідними листами до голови Національної поліції С. Князєва, Генерального прокурора Ю. Луценка, голови Служби безпеки В. Грицака з проханням розслідувати ситуацію та притягнути винних до відповідальності.

Як зазначили в УНІП, в Україні заборонено присвоювати об’єктам топоніміки імена або псевдоніми осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УССР), інших союзних або автономних радянських республік, працювали у радянських органах державної безпеки тощо.

До слова, Київрада перейменувала проспект Генерала Ватутіна на проспект Романа Шухевича.За відповідне рішення на засіданні 1 червня проголосували 69 депутатів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук