Україна хоче запустити експрес-потяг до Франції через Польщу та Німеччину

СуспільствоОксана Лабойко, 23 грудня 2016126585
Україна хоче запустити експрес-потяг до Франції через Польщу та Німеччину
Місяць тому Україна і Польща підписали меморандум про необхідність залізничного сполучення з Києва через Польщу, Німеччину до Парижа

Після Інтерсіті+ «Київ-Перемишль» у планах запустити швидкий експрес «Київ-Париж». Про це 23 грудня під час прибуття першого рейсу Інтерсіті+ «Київ-Перемишль» розповів голова комісії інфраструктури сейму Республіки Польща Богдан Жонца.

«Маємо дуже багато добрих планів спільних. Підписали місяць тому навіть такий меморандум про необхідність сполучення залізничного з Києва через Польщу, Німеччину до Парижа. На це треба час, але це є можливо», ― наголосив польський посадовець.

Та першочергові плани ― збільшити кількість потягів на маршруті Київ-Перемишль. Зараз туди курсує один експрес, який за годину по прибутті у Перемишль повертається в Україну. У майбутньому ж планують, аби було два рейси – ранковий та вечірній.

Тим часом, перший рейс Інтерсіті «Київ-Перемишль» вже прибув до Польщі. Оскільки квитки на експрес надійшли у продаж лише в середу, перший потяг до Перемишля прямує майже пустий. На понад півтисячі місць продали 76 квитків.

«Дуже спонтанно так вирішили. Нам треба було їхати до Польщі і побачили, що поїде перший рейс. Вирішили попробувати, як це буде поїздом. Дуже задоволені», ― каже пасажирка Каріна.

«Вибирати між автобусом, який їде 5 годин, і поїздом, який їде годину, звичайно так зручніше. Абсолютно не дорого. Ціна в два рази від автобуса відрізняється. Але комфорт, швидкість і час», ― розповів пасажир Валерій Комаричин.

Разом із пасажирами у дорогу вирушають прикордонники та митники. Зі Львова до станції Мостиська проводять паспортний контроль.

«Ми маємо спеціальні портативні робочі місця. Перевіряють вони по оперативних базах даних. Також є можливість перевіряти по базах Інтерполу. Паспорт зчитується дуже швидко, протягом 3-4 секунд. Дані про особу з паспорта вже є на робочому місці», ― пояснив начальник відділу зв’язку Тарас Штанько.

А вже у Медиці починають свою роботу польські прикордонники. Тут потяг вже зупиняється для проходження контролю.

У дорозі Інтерсіті ― 7 годин 40 хвилин. З Києва він вирушає о 6:45. А до Перемишля прибуває о 13:25. Експрес не змінює колісні пари, бо у Перемишлі ще збереглася ширококолійка. Це суттєво економить час на дорогу.

«Проблем немає. В Перемишлі є одна широка колія, така як і у нас. Тобто ми їдемо аж сюди і не витрачаємо часу на заміну колісних пар», ― пояснив машиніст експрес-потяга Богдан Кузенко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук