Україна не порушуватиме митних зобов'язань перед СОТ, - Хорошковський

24 вересня 20126830
Україна не порушуватиме митних зобов'язань перед СОТ, - Хорошковський
фото ukrpohliad.org
Валерій Хорошковський

Перший віце-прем'єр України Валерій Хорошковський заявив, що українська сторона не порушуватиме зобов'язань у питанні підвищення імпортних мит, узятих під час вступу до Світової організації торгівлі (СОТ).

Про це йшлося під час зустрічі В.Хорошковського з європейським комісаром з питань торгівлі Карлом де Гюхтом у Брюсселі в понеділок.

"Що стосується підвищення мит, то ми працюємо у рамках законодавства СОТ, і ми не маємо наміру в жодному разі якимсь чином порушувати правила, встановлені цією організацією", - сказав журналістам В.Хорошковський після зустрічі з К. де Гюхтом.

В.Хорошковський підтвердив, що європейська сторона стурбована цим питанням. "Більше того, було поставлено питання, як ми маємо намір діяти надалі, тому що в період кризи будь-який захід протекціоністського характеру викликає ще більшу тривогу. Ми на сьогодні, і це також було підтверджено комісаром де Гюхтом, не перейшли ніяких законодавчих норм, тобто ми діємо у рамках 27-ї статті, і в цьому сенсі претензій прямого характеру бути не може", - сказав він.

За словами В.Хорошковського, з європейського боку було озвучено прохання "вкрай акуратно просуватися з цього питання". "Ми діємо виключно у рамках законодавства, міжнародного законодавства, і плануємо, що будь-який подальший рух проводитиметься лише в результаті переговорного процесу з нашими партнерами", - наголосив він.

Як повідомлося, Україна має намір підвищити максимальні ставки митних зборів на 350 видів товарів. Документ, який міністерства торгівлі країн-членів СОТ отримали 14 вересня, складається з 85 сторінок додатків. У ньому говориться, що Україна готова "вступити в переговори і консультації" з членами СОТ і просить відповісти до 12 грудня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук