Україна, Польща і Литва створили новий формат міждержавної взаємодії

Новий формат створили міністри закордонних справ України Дмитро Кулеба, Польщі – Яцек Чапутович і Литви – Лінас Лінкявічюс

Україна, Польща й Литва у вівторок, 28 липня створили новий формат взаємодії – «Люблінський трикутник», повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час спільної прес-конференції з польським та литовським колегою у Любліні.

«Сьогодні ми створюємо “Люблінський трикутник”. Це формат, який буде важливим елементом розвитку і зміцнення Центральної Європи, але також зміцнення України як повноправного члена європейської і євроатлантичної сім’ї народів», – зазначив Кулеба, якого процитував «Укрінформ».

Міністр нагадав, що країни вже взаємодіють у рамках військової бригади Литполукрбриг, проте наголосив, що новий формат передбачає розширення співпраці. За його словами, співпраця між країнами не обмежиться лише питаннями безпеки, мова йтиме також про економіку, торгівлю, інвестиції, туризм, інфраструктуру, «про все те, що здатне ще тісніше об’єднати наші країни, зробити Центральну Європу ще сильнішою і зробити Європу загалом ще сильнішою».

«“Люблінський трикутник” зосередиться на поглибленні взаємодії між нашими країнами, але ми так само бачимо велику перспективу у тому, щоб “Люблінський трикутник” став інструментом ангажування тих країн, які потребують тісніших контактів із Заходом, із загальноєвропейськими структурами, і ми з колегами допомагатимемо нашим сусідам, нашим друзям більш активно взаємодіяти у цій сфері», – наголосив Кулеба.

Він також розповів, що наступне засідання «Люблінського трикутника» пройде в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук