Україна розглядає можливість закупівлі вакцини від Covid-19 у Бразилії
В Бразилії наразі тестуються британська, німецька, китайська, американська та російські вакцини
Посольство України в Бразилії надіслало до бразильських державних інститутів запит щодо перспективи експорту вакцини від коронавірусу. Про це повідомляє експертна організація StateWatch з посиланням на лист посла України у Бразилії до МОЗ і глави українського уряду.
У Бразилії попередили, що у першу чергу країна буде задовольняти потреби внутрішнього ринку та наголосили, що Бразилія не є виробником вакцин, а лише тестує їх та закуповує суміші для подальшого виробництва в країні.
Посольство також надало Україні інформацію щодо іноземних виробників, які тестують вакцину на території Бразилії.
Станом на кінець вересня в Бразилії на третьому етапі випробувань найбільш перспективними вважали такі вакцини:
- Розробка AstraZeneca та Оксфордського університету ChAdOx1 nCoV-19. За угодою передбачалися поставки сумішей для виробництва 100,4 млн доз вакцини та отримання Бразилією технологій її виробництва. Вакцина має бути готова для дистрибуції у першому кварталі 2021 р.
- Вакцина китайської компанії Coronavac. Партнер у Бразилії – державний Інститут Butantan. До кінця року Інститут має отримати 46 млн доз вакцини, до березня 2021 р. – ще 15 млн доз. Очікується, що вакцина буде доступна для населення з січня 2021 р.
- Препарат німецької компанії BioTech та американської Phizer BNT162b2. Наприкінці вересня велися перемовини щодо отримання у подальшому доз вакцин.
- Розробка американської компанії Jassen-Cilag, яка належить до групи Johnson & Johnson - Ad26.COV2.S.
Втім у листі йдеться також про те, що 12 серпня уряд штату Парана підписав угоду з Російським фондом прямих інвестицій для розширення технічного співробітництва, трансферу технологій та проведення досліджень щодо російської вакцини Sputnik-V.
А 11 вересня уряд штату Байя уклав угоду про співробітництво з Російським фондом прямих інвестицій щодо постачання 50 млн доз російської вакцини проти Covid-19 Sputnik-V.