Україна офіційно розірвала угоду з Росією щодо експорту військової техніки

Угода була укладена влітку 2003 року

Кабінет міністрів України ухвалив постанову «Про припинення дії Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про порядок взаємодії при здійсненні експорту товарів (продукції) військового призначення до третіх країн». Відповідне рішення схвалено 9 серпня під час засідання уряду без обговорення, передає УНІАН.

Як наголошується в пояснювальній записці, прийняття постанови дозволить привести двосторонню договірно-правову базу у відповідність з сучасними реаліями відносин України з РФ.

Угода була укладена влітку 2003 року, набула чинності 2004 року. Україна та Росія домовилися тоді співпрацювати у царині експорту військової продукції в треті країни, узгоджувати експортні ціни та тарифи на постачання військової продукції тощо.

Як раніше повідомляв ZAXID.NET, у квітні 2017 року заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Юрій Бровченко заявив, що Україна практично на 100% провела імпортозаміщення військової продукції з Російської Федерації.

До слова, Стокгольмський інститут дослідження проблем миру (SIPRI) оприлюднив дослідження, згідно з даними якого, Росія торік стала найбільшим партнером України у військовій сфері.

За даними видання, у 2016 році Україна експортувала до РФ продукції військового призначення на $169 млн. Саме росіяни в 2016-му стали найбільшими покупцями товарів українського військово-промислового комплексу.

Згодом в «Укроборонпромі» заявили, що підприємства, котрі входять до складу державного концерну, не постачають своєї продукції до Російської Федерації з середини 2014 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук